Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Aydın Çine Karayahıt Mahallesinde 1.962 m2 122 m2 Avlulu Kagir Ev

Bankadan 4 122m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 6590
Pafta M20-d-07-d-3
Ada 103
Parsel 7
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 58
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 1964

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Karahayıt Mahallesi, İdil Mahallesi Mevki, 103 ada 7 parsel Çine/AYDIN

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için; Karahayıt Mahallesi sınırları içerisindeden kuzay istikametite uzanan asfalt yol üzerinden 2 km ilerledikten sonra mahlles merkezi çıkışında yer almaktadır. Taşınmaza yaz ve kış aylarınd aulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir.

Özellikler: Taşınmaz, Aydın İli, Çine İlçesi, Karahayıt Mahallesi, İdil Mahallesi Mevki, 103 ada 7 parsel üzerinde yer alan 'Avlulu Kargir 2 Ev' vasfında taşınmazdır. Taşınmaz geometrik olarak amorf forma sahip olup topoğrafik olarak batıdan doğuya doğru eğimli yapıdadır. Konu taşınmazın parsel sınırları kuzey cepheden belirgin olup diğer cephelerden belirleyici unsur bulunmamaktadır. Taşınmazın elektrik ve sulama altyapısı mevcuttur. Konu taşınmazın kuzeybatı yönünden yaklaşık 19 metre, güney yönünden yaklaşık 41 metre kadastral yol cephesi bulunmaktadır. Parselin tarımsal verimliliği düşük seviyededir. 

Parsel üzerinde kadastral paftasına işli taştan yığma bina tarzında 2 adet yapı bulunmaktadır. Ayrıca paftasına işli olmayan taştan yığma bina tarzında inşa edilmiş 1 adet yapı, parselin doğu cephesinde demir profilden, üstü trapez saç ile örtülü açık haycan damının 500 metrekarelik kısmı parsel içerisinde, geriye kalan kısmı ise komşu parsel üzerinde kalmaktadır. 

Paftası üzerinde yapılan ölçümde ve görevli memurdan alınan şifahi bilgilere göre parselin batısında yer alan paftasına işli taştan yığma bina tarzında inşa edilmiş, zamanında hayvan damı olarak kullanıldığı düşünülen yapı 122 m2 kullanım alanlıdır. Parselin kuzey cephesinde ve ortasında yer alan paftasına işli taştan yığma bina tarzında inşa edilmiş, zamanında haycan damı olarak kullanıldığı düşünülen ancak çatısında çökme meydana geldiği tespit edilen yapı 119 m2 kullanım alanlıdır. Parselin doğusunda yer alan paftasına işli olmayan taştan yığma bina tarzında inşa edilmiş yapı ise 49 m2 kullanım alanlıdır. Yapıların iç mekan bilgisi bulunmamaktadır. Dışarıdan yapılan gözlemlere göre yapılardan  parselin doğusunda yer alan taşınmaz ile parselin ortasında yer alan taşınmazların ekonomik ömrünü doldurduğu ve çatısının çökmüş olduğu, halihazırda kullanılamaz vaziyette olduğu tespit edilmiştir. 

Paftasına işli olan yapılardan 119 m2 alanlı yapının ekonomik ömrünü doldurmuş olması nedeniyle sadece 122 m2 alanlı yapı için maliyeti üzerinden değer takdiri yapılmıştır.