Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Antalya Kumluca Karacaören Köyünde 10.734 m2 Tarla

Bankadan 10734m2

Özellikler

Tapu no 10755
Ada 202
Parsel 17
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

KARACAÖREN KÖYÜ, 202 ADA 17 PARSEL, KUMLUCA /ANTALYA

Açıklama

Ulaşım: Antalya İli, Kumluca İlçesi, Karacaören Mahallesi , Sarıyar mevkii , sınırları dahilinde yer alan 202 ada 17 parsel üzerindeki ana gayrimenkuldeki,10734.02 m2 yüz ölçümüne sahip TARLA vasıflı taşınmazdır. Gayrimenkul Kumluca İlçe merkezine 30 km uzaklıkta yer almakta olup, yakın çevresinde bilinen önemli referans noktaları Karacaören Mahallesi'dir Gayrimenkule Karacaören Köyü Yolu güzergahında işleyen özel araçlar ile ulaşım mümkündür. Taşınmaza ulaşım için Kumluca Belediyesi'nden hareketle Gödene Caddesi üzerinde kuzeye doğru 5 km ilerlenir. Daha sonra Ortaköy Köyü yolu üzerinde kuzeye doğru 20 km ilerlenir. Karacaören Köyü yönüne doğru sola dönülür , İncirağacı Cami'nin sağından kuzeye giden sokak takip edilerek toplamda 5 km daha yol katedilir. Taşınmaz sağ kol üzerinde konumludur.Taşınmazın kadastro yolu bulunmamaktadır. Fiili araç yolu taşınmaza 600 metre yürüyüş mesafesi uzaklıktadır. Yol kotunun 10-15 metre aşağısında yer almaktadır.

Özellikler: Antalya ili , Kumluca İlçesi , Karacaören Mahallesi , Sarıyar Mevkii'nde bulunur. Taşınmazın yamuk çokgen şeklinde bir geometrik yapıya sahiptir. Kadastro yolu bulunmadığı görülmüştür. Yaklaşık 45 derecelik , çok eğimli bir topografik yapıya sahiptir. Ancak hayvancılık faaliyetleri için kullanılabilir durumdadır. Taşınmaz toprak cinsi taşlık olup, parsel üzerinde büyük kayalar bulunmaktadır. Verimli toprak cinsine sahip değildir. Tarıma uygun değildir. Taşınmazın elektriği bulunur. Taşınmazın yakınına ulaşan fiili araç yolu tek şeritli asfalt yol şeklindedir. Taşınmaza yakın konumda bulunan taşlık yoldan 600 metre ilerlendiği zaman taşınmaza ulaşmak mümkündür. Taşınmaz söz konusu asfalt yolun kotunun 15-20 metre kadar altında yer almaktadır. Taşınmaza yakın konumda ince su boruları göze çarpmaktadır. Ancak bu suyun hayvancılık faaliyetleri ve günlük ihtiyaçların karşılanması için kullanıldığı düşünülmektedir. Su problemi, merkeze uzaklık ve soğuk iklim nedeni ile köy genelinde seracılık faaliyetleri gözlemlenmemiştir. En yakın sera faaliyetinin gözlemlendiği köy taşınmaza 6 km mesafede bulunan Yeni-Kışla Mahallesi'dir. Taşınmaz üzerinde ekonomik fayda sağlayan bir ürün ekili değildir. Doğal yetişmiş zeytin ağaçları, çam ağaçları ve maki bitki örtüsü bulunur.

Not: Kumluca Belediyesi imar servisinden alınan bilgilere göre taşınmaz 1/100.000 ölçekli Kumluca Çevre Düzeni Planı'nda ''Orman Alanı'' içerisinde kalmaktadır. Taşınmazın Kumluca Kadastro Müdürlüğü'nde incelenen paftasında taşınmazın kadastro yolunun bulunmadığı görülmüştür.