SATILDI

Antalya Konyaaltı'nda 117 m2 Bodrum Daire

 • Bankadan
 • 117 m2
 • 1 + 1

Özellikler

  • Tapu no
   4454
  • Pafta
   -
  • Ada
   4063
  • Parsel
   12
  • Tapu Bilgisi
   Kat İrtifaklı
  • Isıtma Sistemi
   Diğer
  • Bina Yaşı
   7
  • Kat Sayısı
   4
  • Bulunduğu Kat
   0
  • Bağımsız Bölüm
   1

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Paylaşılır

Harita

Açıklama

Adres: Pınarbaşı Mah. 707 Sok. Çimen Apartmanı NO : 18  KAT : 1. Bodrum D. NO : 1 KONYAALTI/ANTALYA (Adres Kodu : 146501080)

Ulaşım:  Daire Antalya ili, Konyaaltı ilçesi, Pınarbaşı Mahallesi, 707. Sokak üzerinde yer alan 18 dış kapı numaralı Çimen Apartmanında 2. bodrum katta ve 1. bodrum katta bulunan 1 bağımsız bölüm no`lu depolu meskendir. 

Açık ulaşım tarifi ise; 5M Migros Kavşağı Atatürk Bulvarı istikametinde geçilir, yaklaşık 650m ilerledikten sonra sağa 12. Caddeye sapılır. Oradan da sola 710. Sokak`a ve tekrar sola 707. Sokak`a dönülür. Değerlemeye konu daire bulunduğu bina 707.Sokak`a girince sol kolda ikinci parsel üzerinde konumludur. Bölge genel manada sosyo ekonomik yönden orta-üst gelirli kişiler tarafından iskan alanı olarak tercih edilmektedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup bölgenin kamu faaliyetlerinden istifadesi tamdır. Yakın çevresinde zemin + 3-4 katlı betonarme binalar ile kooperatif tarzında çok katlı binalar bulunan ve ana artere yakın olan dairenin ulaşım problemi bulunmamaktadır. Ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. 

Daire ana yapının kuzey kanadında, doğu cepheden sağlanan bina girişine göre sağ tarafta yer almaktadır.


Özellikler:  Bina 4063 ada 12 parsel üzerine, betonarme yapı strüktüründe, ayrık nizam tarzında inşa edilmiştir. Parselin batısı yol cepheli, diğer cephelerde komşu parseller bulunmaktadır. Parsel adanın batı kanadında, kuzeyden güneye doğru ikinci parsel konumundadır. Bina onaylı projesine göre 2 bodrum + zemin + 2 normal kat + çatı kat olarak projelendirilmiştir. 2. Bodrum katta; 1 ve 2 b.b numaralı meskenlere ait depolar, sığınak, hidrafor, su deposu, 1. Bodrum katta; 1,2 bağımsız bölüm numaralı depolu meskenler, zemin katta; 3,4,5 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 1. katta; 6,7,8 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 2. katta 9,10,11 bağımsız bölüm numaralı meskenler olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. 2. katta yer alan 9 ve 10 b.b numaralı meskenler çatı piyeslidir. 

Bina girişi doğu cepheden ve 1.bodrum kattan sağlanmaktadır. Giriş kapısı ahşap dekoratif doğrama olup girişte ve ara katlarda sahanlıklar mermer, duvarlar saten boyalıdır. Merdiven korkulukları ve balkon korkulukları alüminyum doğramadır. Binada asansör bulunmakta olup bina dışı dış cephe boyalıdır.

Daire kuzey, doğu ve batı cephelere hakimdir. Onaylı projesine göre 2. bodrum katı 36m2 olup depo hacminden, 1. bodrum katı 81m2 alanlı olup 1 oda, salon, mutfak, antre, banyo-wc hacimlerinden oluşmaktadır. Daire ayrıca 1. bodrum katında proje harici olarak kuzey ve batı cepheye hakim 9.5m2 alanlı zemine oturan teras hacmi imal edildiği tespit edilmiştir. Söz konusu hacim zemine oturan teras hacmi olması nedeniyle brüt alan hesabında dikkate alınmamıştır. Dairenin  yasal alanı 117m2 olarak kabul edilmiştir. Ekspertiz işlemi banka talebi ile dışarıdan yapılmış olup dairenin mimari olarak projesi ile uyumlu olup olmadığı ve dairenin iç özellikleri ile tefrişat durumu tespit edilememiştir. Daire 1. bodrum katta yer almakta olup, bodrum katın yol seviyesinde olması nedeniyle zemin kat görünümlüdür. 

Konyaaltı Belediyesi İmar Müdürlüğün`de yapılan inceleme sonucunda belediye imar müdürlüğü yetkililerinden alınan şifahi bilgiye göre bina, ayrık nizam, 3 kat, hmax:11,50m, Taks:0,27 Kaks:0,80 yapılaşma şartlarına sahip olup "KONUT" alanında yer almaktadır.


Gizle Hepsini Gör