Antalya Kepez Baraj Mahallesi 2+1 88 m2

Bankadan 2 + 1 88m2

Özellikler

Tapu no 11659
Ada 26852
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 3
Kat Sayısı 8
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm B blok 13

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Baraj Mah.5844.Sok.Şirazi Park Evleri Sitesi B Blok Mo:39/13 Kepez/Antalya

Antalya Kepez Baraj Mahallesi 2+1 88 m2

Açıklama

Ulaşım: Antalya ili. Kepez ilçesi. Baraj Mahallesi, 5344. Sokak. Şirazi Park Evleri Sitesi B Blok No:39/13 posta adresinde bulunmaktadır. Taşınmaza çok yakın konumlu olduğu Kırçiçeği Caddesi üzerinden ulaşılmaktadır. Açık tarifi; Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Halinden itibaren Kırçiçeği Caddesi üzerinde kuzey yönde yaklaşık 1.6 km ilerlenir ve Şehit Tabip Teğmen Atilla Nizam parkının hemen önünden sağa, 5360 Sokağa dönülür. Sokak üzerinde doğu yönde yaklaşık 100m ilerlendiğinde yolun sağında(güneyinde) köşe parsel üzerinde yer alan Derlemeye Konu Mülkün bulunduğu siteye ulaşılır. Değerlemeye Konu Mülk Antalya'nın eski gecekondu ve yeni yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu, genellikle düşük ve orta gelir grubu tarafından yerleşim bölgesi olarak tercih edilen Baraj Mahallesi'nde yer almaktadır. Gecekonduların yerine kat karşılığı inşa edilen yeni binalar ile bölgedeki düzgün ve yeni yapılaşma yoğunluğu artmaktadır. Yakın çevrede çoğunluğu son yıllarda inşa edilmiş veya inşaatına devam edilen benzer özellikli siteler, tek binalar. gecekondular. Baraj İlköğretim Okulu, Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, Baraj Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Ankara TOBB Fen Lisesi ve Açık Pazar Yeri bulunmaktadır. Antalya'nın şehir merkezine giden toplu taşıma araçları duraklarının bulunduğu Kırçiçeği Caddesine çok yakın konumda yer alması ulaşımda kolaylık sağlamaktadır. 
Özellikler: Ana taşınmaz arsa ve bu arsa üzerindeki b.a binalardan ibarettir. Ana üzerinde konu taşınmazın bulunduğu blokla birlikte 2 adet (A B) blok mevcuttur. Ana taşınmazı oluşturan bu iki temel etmenin taşınmazın toplam değerine etki eden özgün vasıf ve unsurlar aşağıda sırasıyla verilmiştir. 
Arsa Bölümü: 4.309.00 m2 alanlıdır. Geometrik olarak dikdörtgen formunda olup düz topografyaya sahip köşe parseldir. Kuzeyi 5860 Sokak dokusu 5844 Sokak_ güneyi 5845 Sokak ve batısı komşu parsel cephelidir. Antalya'nın eski gecekondu. yeni yapılaşan konut yerleşim bölgelerinden olan Baraj Mahallesinde yer almaktadır. Sosyal imkanlara kolay ulaşılabilmesi şehir merkezine ulaşımın kolay olması nedeni ile özellikle düşük ve orta gelir grubunun yerleşim bölgesi olarak tercih ettiği bir bölgede yer almaktadır. Arsa bölümünün değerine tesir eden çevre özellikleri raporun "Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri" bölümünde verilmiştir.
Bina Bölümü: Konu taşınmaz sitenin güney tarafında yer alan B Blokta konumlu olup bina; 8 (Zemin + 6 Normal + Çatı Kat) katlıdır. Binanın zemin katında bina girişi kapıcı dairesi 1 ve 2 bb nolu meskenler. 1. katında 3. 4 ve 5 bb nolu meskenler. 2. katında 6, 7 ve 8 bb nolu meskenler. 3.katında 9, 10 ve 11 bb nolu meskenler 4. katında 12. 13 ve 14 bb nolu meskenler. 5. katında 15. 16 ve 17 bb nolu meskenler. 6. katında 18 bb nolu mesken. 6+çatı katında 19 ve 20 bb nolu dubleks meskenler olmak üzere binada 20 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina girişi güneydoğu yöndendir. Bina ana giriş kapısı demir doğrama olup balkon korkulukları alüminyum doğramadır. Bina ortak mekan zeminleri, merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplama, duvarlar plastik boyalıdır. Binanın, dış cephesi dış cephe boyalı olup binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Site bahçesinde açık yüzme havuza tel örgü ile kapatılmış basketbol sahası ve açık otopark bulunmakta olup, çevre düzenlemesi tamamlanmıştır Yapı sınıfı III-B, yapı tipi betonarmedİr.
Değerlemesi yapılan B Blok 13 bb numaralı mesken, ana binaya giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 4. katında ve sağ ön tarafta yer almaktadır. Kuzey, doğu ve güney cephelidir. Onaylı projesine göre brüt 88 m2 alanlıdır. Bilginiz dahilinde taşınmazın içi görülemediği için projesine uygunluğu ve iç mekan özellikleri tespit edilmemiştir Değerlemede onaylı mimari projesindeki alanı ve konumu esas alınmıştır. Konu taşınmaz projesine göre. antre, hol, salon, 2 oda, mutlak, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapı ve dış cephe doğramaları PVC doğrama olup, mutfak balkonu PVC doğrama ile Ikapatılmıştır.