COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Antalya Alanya Kızlar Pınarı Mahallesi'nde 2+1 97 m2 Daire

Vakıftan 2 + 1 97m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 6815
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 97m2
Ada 753
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Klima
Bina Yaşı 31
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 22

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kızlar Pınarı Mahallesi, 1512 Sokak, Hilal Apt.,No:1, Daire:14, (UAVT: 1372915122) Alanya/ANTALYA

Açıklama

Ulaşım: Alanya İlçesi’nin önemli ulaşım akslarından olan Kızlar Pınarı Caddesi üzerinde batı istikametine doğru ilerlenir. Toramanlar Sokağa gelince sağa doğru dönülür, yaklaşık 75 m ilerlenir ve 1512 Sokağa ulaşılır. Gayrimenkulün bulunduğu bina 1512 Sokak ve Toramanlar Sokak kesişiminde sol kolda, 1 kapı numarası ile konumlanmaktadır. Gayrimenkul bina girişine göre sağ arka tarafta, mahallinde 3. normal katta konumludur.

Özellikler: Daire binanın 3. normal katında, arka cephede, sağ tarafta konumludur. Gayrimenkul projesine göre antre, 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup yaklaşık brüt 97 m2 kullanım alanlı olarak planlanmıştır. Giriş kapıları ahşap kapı, yerler kuru hacimleri seramik kaplama, ıslak hacimlerde seramik döşeli olup bakımlı durumdadır. Duvarlar ve tavan kuru hacimlerde plastik badanalı, ıslak hacimlerde tavana kadar fayans döşelidir. Pencereler ve balkon kapıları ahşaptır. Mutfak tezgahı mermer olup altında ve üstünde ahşap doğrama dolaplar mevcuttur. Banyoda küvet ve klozet bulunmaktadır. İç özellikleri bakımından kısmen bakımlı durumdadır.

Bina 2 bodrum, zemin ve 3 normal kat olarak inşa edilip, 2 bodrum katın arazideki kot farkı nedeni ile arka cepheden bahçe katı konumundan olduğu bu katta kapıcı dairesi, kömürlük ve depoların bulunduğu, 1. Girişte, 1 bodrum katta bina girişi ve her katta 4 daire toplam 20 adet daire bulunmaktadır. 2. Girişin ise 1. Bodrum, zemin ve 3 normal katta yer alan 5 adet dairenin pansiyon şeklinde kullanıldığı tespit edilmiştir. Binada toplam 25 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

Binanın bodrum, zemin kat ve 4 normal katlı olarak projelendirilmiş ancak, 2 bodrum, zemin ve 3 normal kat olarak inşa edilmiş olması, onaylı mimari projesine ve tapu kayıtlarına göre 4. katta yer alan 26, 27, 28, 29 ve 30 bağımsız bölüm nolu dairelerin yerinde inşa edilmemiş olması nedeni ile mevcut kat irtifakının bozularak yeniden kat irtifakının kurulması gerekmektedir.