Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Antalya Alanya Cikcilli Mahallesinde 252 m2 Depolu Dükkan

Bankadan 252m2

Özellikler

Tapu no 11466
Ada 158
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 7
Isıtma Sistemi Klima
Kat Sayısı 5
Bağımsız Bölüm 9,10
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

CİKCİLLİ Mah. 215 Sok. ÖKKEŞ GÜZELBEY APT. No: 15A(9), 15 B(10) / ALANYA / ANTALYA

Antalya Alanya Cikcilli Mahallesinde 252 m2 Depolu Dükkan

Açıklama

Ulaşım: Antalya İli, Alanya İlçesi, Cikcilli Mahallesi, 215 Sok. ÖKKEŞ GÜZELBEY APT. No: 15A(9), 15 B(10) açık posta adresinde yer almaktadırlar. Taşınmazlara ulaşmak için; D­400 karayolu üzerinde Alanya İlçe merkezinden Gazipaşa istikametine doğru ilerlenir. Kipa ışıklı kavşağından sola dönülerek ulaşılan Hacı Baba Caddesinde yaklaşık 1000 m ilerledikten sonra ulaşılan 214. Sokaktan sağa dönülerek 100 m ileride sol kolda değerlemeye konu taşınmazlara ulaşılır. 

Özellikler: 9 Numaralı bağımsız bölüm bina girişine göre sağ arka (kuzeybatı­güneybatı) tarafta yer almaktadır. Mimari projesine göre zemin katı 19 m2 alana sahiptir. Bodrum katındaki eklenti depo alanları ise toplam 38 m2 alana sahiptir. Bodrum kat eklenti alanına ortak alandan geçiş yapılması sebebiyle yasal brüt alana dahil edilmemiş olup şerefiye olarak değerlemede dikkate alınmıştır. 10 Numaralı bağımsız bölüm bina girişine göre sol arka (batı ve güney) tarafta yer almaktadır. Mimari projesine göre zemin katı 35 m2 alana sahiptir. Bodrum katındaki eklenti depo alanı ise toplam 27 m2 alana sahiptir. Bodrum kat eklenti alanına ortak alandan geçiş yapılması sebebiyle yasal brüt alana dahil edilmemiş olup şerefiye olarak değerlemede dikkate alınmıştır. Mahalinde yapılan incelemeye göre taşınmazların beraber kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazların giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Duvar ve tavanları zemin katında duvar kağıdı ile kaplı olup, tavanları alçıpan üzeri asma tavandır. Taban zeminleri odalarda parke diğer zeminlerde seramik kaplamadır. İç kapıları panel kapı, pencere doğramaları alümiyumdur. Mutfak tezgahı mdf üzeri granittir. Wc içerisinde ayaklı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Hali hazırda boş durumdadır. Projesinden farklı olarak taşınmazlar birleşik vaziyette kullanılmakta olup, zemin katında çıkma yapılarak dükkan hacimleri genişletilmiş ve bodrum katına iniş merdiveni ve depo alanı oluşturulmuş, toplam zemin katta yaklaşık 60 m2 ( 9 nolu bb kısmında 20 m2 10 nolu bb kısmında 40 m2) büyüme yapılarak brüt 114 m2 genişliğe ulaşılmıştır. Bodrum katında ise tesisat boşluğu (11 m2), ile merdiven boşluğu (14 m2), depo alanına dahil edilmiş olup, bu alanlar ortak alan olması nedeni ile değerlemede dikkate alınmamıştır. Ayrıca bodrum katında dış cephelere doğru çıkma yapılarak yaklaşık 73 m2 ( 9 nolu bb kısmında 30 m2 10 nolu bb kısmında 43 m2) büyüme yapılarak, tesisat ve merdiven boşluğu hariç 138 m2 genişliğe ulaşılmıştır. Yapılan değişiklikler kapsamlı tadilat ve yüksek maliyetle eski durumuna getirilebilir.

Söz konusu taşınmazlar, Antalya İli, Alanya ilçesi, Cikcilli Mahallesi, 158 Ada, 4 Parsel üzerinde konumlu bina içerisinde yer almaktadırlar. Ana gayrimenkul onaylı mimari projesine göre bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kat + çatı kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre binanın bodrum katında 3 adet depo, zemin katında 3 adet dükkan ile bina girişi, 3 normal katlarında her birinde 2’şer adet mesken ve 4 + çatı katında 2 adet dubleks mesken olmak üzere bina içerisinde toplam 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın girişi onaylı mimari projesine göre zemin kat seviyesinden ve doğu yönünden yepılmaktadır. Parsel sınırları beton duvar ile çevrili, bina dış cephesi akrilik dış cephe boyalıdır. Apartman giriş kapısı demir doğrama ve içi camdır. Apartman girişi zeminleri mermer kaplama ve duvarlar plastilk boyalı, merdiven zeminleri mermer kaplı ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Bina içerisinde asansör bulunmaktadır.

Not: 09.04.2012 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.