Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Antalya Aksu Altıntaş Mahallesinde Natamam 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 196m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 11067
Ada 15374
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Diğer
Bina Yaşı 18
Kat Sayısı 16
Natamam Evet
Bulunduğu Kat 14
Bağımsız Bölüm B 55

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Altıntaş Mahallesi, Antikalar Caddesi No:31 Akkaşoğlu Sitesi B Blok K:14 D:55 Aksu / ANTALYA

Antalya Aksu Altıntaş Mahallesinde Natamam 3+1 Daire

Açıklama

Özellikler: Söz konusu B Blok 55 bağımsız bölüm numaralı mesken; ana yapının 14.son katında yer almakta olup zeminı kattan yapılan sol tarafta bulunan kuzey cepheli bina girişinden ulaşılan 14. kattaki tek daire ve ana yapının batı cephesinde yer alan taşınmazdır. Taşınmaz Onaylı Mimari Projesine göre brüt; 190 m2 kullanım alanına sahiptir ve kuzey­batı­güney cephelidir. Taşınmaz içerisinde onaylı mimari projesine göre salon, mutfak, 3 adet oda, antre, banyo wc, ebeveyn banyo, giyinme odası ve 4 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Konu taşınmazın içi, şube bilgisi dahilinde görülememiş olması sebebi ile iç özellikleri ve projesine uygunluk durumu tespit edilememiştir. Taşınmazın dış tespitler itibariyle inşaat halinde olduğu ve kullanımda olmadığı görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu Akkaşoğlu Sitesi; 4.845,95 m2 alanlı arsa üzerinde, benzer mimari özelliklerde, A, B, C blok olmak üzere toplam 3 adet bloktan oluşmaktadır. Mahallinde çevre ve bahçe düzenlemesi tamamlanmamış olup projesinde gözüken yüzme havuzu natamam haldedir. Çocuk parkı ve spor sahası yapılmamıştır. B blok sitenin ortasında konumludur. B blok sayılı ana yapı, betonarme karkas yapı cinsinde, ayrık nizamda inşa edilmiştir. Aksu Belediyesi’nde yer alan onaylı mimari projesine göre bina + zemin kat + 14 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Ana taşınmazın zemin katında çift bina girişi ve 2 adet mesken, 13 normal katta, her katta 4 adet mesken, 14.son katta 2 adet mesken olmak üzere toplam 56 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Kuzey cephesinde çift girişi mevcut binada taşınmaz girişi batısındaki girişten sağlanmaktadır. Çift asansörlü bina natamam halde olduğu ve kullanımda olmadığı görülmüştür.

Ulaşım: Söz konusu taşınmaz; Antalya İli, Aksu İlçesi, Altıntaş Mahallesi, 31213 Sokak (eski Antikacılar sokak), Akkaşoğlu Sitesi, B Blok, No:5, 14.katta konumlu 55 bağımsız bölüm nolu meskendir. Tarif olarak taşınmaza ulaşmak için; Aspendos ve Gazi Bulvarının kesiştiği kavşaktan, kuzey yönünde Serik Caddesi istikametine devam edilir. Bu cadde üzerinde yaklaşık 5 km ilerde güney yönünde sağa Havaalanı­Lara Caddesine dönülüp devam edildiğinde, 4,4 km ilerde BP benzin istasyonunun hemen güneyinden geçen sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde yaklaşık 100 m sonra, batı yönünde yolun sağında bulunan Kurt Sokağa dönülür. Bu sokak üzerinde yaklaşık 300 m ilerde yolun sağında değerleme konusu taşınmazın içerisinde bulunduğu ana gayrimenkule ulaşılır. Taşınmazın cephe aldığı sokak düzenlemesi henüz tamamlanmamış olup çevrede genel yapılaşma, seyrek şekilde site tarzı yüksek katlı ve ayrık nizam apartmanlar şeklindedir. Bölge konut bölgesi olmasına rağmen, imar sorunlarının yeni tamamlanması nedeniyle kısmi olarak yapılaşma gerçekleşmiştir. Çevredeki parsellerin büyük bölümünde yapılaşmaya gidilmemiştir. Çevrede altyapı faaliyetlerinin devam ettiği görülmektedir. Ulaşımı çeşitlilik arz eden bölgede kent merkezine, kısıtlı olarak toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Doğusundaki Havaalanı­Lara Caddesi ulaşım için ana arterdir. Alışveriş imkanları bu caddeler üzerinde bulunan işletmelerden kısıtlı miktarda sağlanabilmektedir. Taşınmaz, konumu itibari ile Aksu Belediyesine 3,5 km, Havaalanına 1 km mesafede yer almaktadır.

Not: 26/09/2011 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu siteye ve bloğa ait yapı denetim firmasının faaliyetinin durdurulmasına yönelik %90 inşaat seviyesinde iken yapı tatil zaptı düzenlenmiş olması, taşınmazın ruhsat süresinin dolmuş olması ve bölgede imar planlarının iptal edilmiş olması sebebi ile taşınmazın satış kabiliyetinin Satışı Güç niteliğinde olduğu kanaatine varılmıştır.