Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Yenimahalle'de 4+1 234 m² Daire

Bankadan 4 + 1 234m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 5221
Pafta 0
Ada 8057
Parsel 49
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 18
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

IŞINLAR Mah. CENGİZ Sok. No: 32 / 4 YENİMAHALLE / ANKARA

Açıklama

Ulaşım : Taşınmaza; bölgenin ana arterlerinden olan İvedik Caddesi üzerinde kuzeybatı istikametinde ilerlerken sol kolda yer alan Mustafa Kemal Anadolu Lisesine gelmeden sağa Ragıp Tüzün Caddesine dönülür. 550 mt ilerledikten sonra sola Omurtak sokağa dönülür. 180 mt ilerlenip sola Cengiz sokağa dönülür. 30 m ilerde sol kolda 3. Bina konumunda konu taşınmaz yer almaktadır. Cephe olduğu yol asfalt olup, araç ve yaya trafiği bakımından yoğun olmayan bölgedir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin altyapısı tamamlanmış ve belediye hizmetleri tamdır. Bölge, kentin eski yerleşim bölgelerinden olup son yıllarda yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ile inşa edilmiş ve hali hazırda inşa edilmekte olan genellikle zemin kat üzeri 34 katlı konut kullanımlı yapıların bulunduğu binaların yer aldığı bir bölgedir. Her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır.

Özellikler: 3. kat bina girişine göre ön ve arka bölümde kalan 4 no’lu daire olup, 2. normal Brüt : 114 m² alana sahip, salon, mutfak, banyo, wc, antre, oda ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı arası 44 m2 alan sahip, 3 oda, hol, ve 70 m2 teras hacimlerinden oluşmakta olup toplamda 158 m2 + 74 m2 teras hacimlidir. Dairenin giriş kapısı Taşınmaz projesinde salon, 4 oda, mu ak, antre, hol, banyo, wc, balkon, merdiven, ve teras bölümlerinden oluşmaktadır.

Mevcut durumda merdiven boşluğuna kaydırılarak wc bölümü yapıldığı, wc bölümü ile mutfak bölümü arasındaki ayırıcı duvarın kaydırılarak banyo bölümü oluşturulduğu ayrıca proje harici olarak, meskenin güneybatı cephesinde konumlu olan 35 m2 alanlı teras bölümünün ayırıcı duvarlarla kaydırılarak meskenin kullanım alanına kaldığı ve oda olarak düzenlendiği, meskenin kuzeydoğu cephesinde konumlu olan 35 m2 alanlı teras bölümünün ayırıcı duvarlarla kaplama meskenin kullanım alanına katıldığı, 12 m2 alanlık kısmının kiler bölümü ile birleştirerek banyo ve sauna bölümlerine dönüştürüldüğü, 23 m2 alanlık kısmının ise oda bölümü ile birleştirildiği, ayrıca merdiven boşluğunun 6m2 alanlık kısmının meskenin kullanım alanına kaydırıldığı ve oda bölümü ile birleştirildiği öğrenilmiştir. Taşınmaz mahallinde yaklaşık brüt 234 m2 alanlıdır. Meskende katlar arası ahşap kaplı betonarme merdiven ile sağlanmakta olup, mevcutta salon ve odaların zeminleri laminat parke, ıslak zeminleri seramik r, duvarları plastik boyalı ve tavanları kartonpiyer kaplıdır. İç mekan kapıları ahşap doğrama ve pencereleri PVC doğramadır. Giriş kat banyosunda, duş kabini, ve ayaklı lavabo üst kat banyosunda, jakuzi, klozet, dolaplı lavabo ve sauna, wc de alaturka tuvalet taşı ve lavabo bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik olan, meskende ısınma doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır.

Ana gayrimenkul 188 m² alanlı 8057 ada 49 parselde 3B yapı grubunda inşa edilmiştir. Ana taşınmaz bodrum, zemin ve 3 normal kat ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Binanın Bodrum katında; 2 araçlık kapalı otopark, su deposu ile 1 nolu daireye ait depo, Zemin katında güneybatı cephesinden bina girişi ile 1 nolu mesken, 1. Normal katta 2 nolu mesken, 2. Normal katta 3 nolu mesken, 3. Normal katta 4 nolu çatı aralı mesken olmak üzere binada 4 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi ön cepheden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası olup giriş kapısı camlı demir kapıdır. Bina girişi, kat holleri ve merdiven sahanlıkları mermer plak kaplama duvarları plastik boya ile boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. 

NO:13037­ Tarihi:03/08/2005 ­ Açıklama : 03.08.2005 tarih 13037 no’lu, yapı kullanma (iskan) belgesi bulunmaktadır.