COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Sincan Alcı Mahallesi'nde 144 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 144m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 6221
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 144m2
Pafta -
Ada 372
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 11
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm A 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Alcı Mah. Asil Doğus Kent K.Y.K. Küme Evleri, A Blok, No: 1A Kat: 1 Daire: 5 Sincan/Ankara

Ankara Sincan Alcı Mahallesi'nde 144 m2 Daire

Açıklama

Ulaşım: Taşınmazın bulunduğu siteye ulaşım için; Ankara - Eskisehir Karayolu üzerinde yaklaşık 44. km`de yer alan Başkent OSB-Malıköy yol ayrımından Malıköy yönüne dönülerek Sincan-Temelli Yolu`na katılım sağlanır. Bu yol üzerinde yaklaşık olarak 1,6 km ilerlenir ve sağ koldan yolu dik kesen Melih Gökçek Caddesi`ne katılım sağlanır. Bu yol üzerinde yaklaşık olarak 1,4 km ilerlenir ve sol kolda yolu dik kesen stabilize halde olan Zübeyde Hanım Caddesi`ne katılım sağlanır. Bu yol üzerinde yaklaşık olarak 1,9 km ilerlenir ve sağ koldan yolu dik kesen stabilize halde olan Malıköy Caddesi`ne katılım sağlanır. Bu yol üzerinde yaklaşık olarak 450 metre ilerlenir ve sol kolda yola cephesi bulunan değerlemeye konu taşınmazların içerisinde yer aldığı siteye ulaşım sağlanır. Bölgeye toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanamamakta olup özel araç ile ulaşım rahattır.

Özellikler: Taşınmaz A Blok, 5 bağımsız bölüm, 1. normal katta, bina girişine göre sağ, ön cephede konumlu meskendir. Taşınmaz onaylı imari projesine göre antre-hol, salon, 3 oda, mutfak, banyo, duş, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 144 m² kullanım alanına sahiptir. İç mekan bilgisi bilinmemektedir. 

Taşınmazın yer aldığı bina 19.965 m² yüzölçümlü imar parseli üzerinde yer alan, ayrık nizamlı, betonarme karkas yapı sisteminde inşa edilmekte olan 6 adet bloktan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu A Blok parselin güney batısında yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre 2 bodrum kat, zemin kat ve 5 normal kat olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. A bloğun 2. bodrum katında toplantı salonu, malzeme odası, su deposu, sığınak ve 1 adet mesken, 1. bodrum katında bina girişi, kapıcı dairesi, depo ve 2 adet mesken, zemin katı dahil olmak üzere üst katlarında 4`er adet mesken bulunmakta olup bina içerisinde toplam 27 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binaya giriş site içerisinden, 1. bodrum kat seviyesinden ve binanın kuzeydoğu cephesinden sağlanmaktadır. Bina girişinde cam boşluklu alüminyum doğrama giriş kapısı mevcut olup giriş holü, kat holleri ve merdiven basamak zeminleri mermer plak kaplı, duvarları saten boyalıdır. Binanın tüm dış cepheleri normal dış cephe boyası ile boyalıdır. Bina içerisinde 2 adet asansör mevcut olup halihazırda henüz oturumun başlamadığı görülmüştür. Sitenin genelinde kaba inşaatları devam eden 3 adet blok bulunmakta olup çevre düzenlemesi tamamlanmamış haldedir. Ana gayrimenkulün yaklaşık olarak %50 inşa seviyesinde olduğu gözlenmiştir. 

Taşınmazların bulunduğu bölge genellikle alt ve orta gelir grubuna hitap eden konut amaçlı olarak kullanımın olduğu bir bölgedir. Yakın çevresinde organize sanayi bölgeleri yer almakta olup sanayi içerisinde çalışan işçilere hitap etmektedir. Bölgede imar yollarının kısmen açık, yolların stabilize halde olduğu ve genel olarak kısmi altyapı eksikliklerinin bulunduğu görülmüştür. Bölgede doluluk oranı düşük seviyelerde olup altyapı çalışmalarının tamamlanması ve toplu taşıma araçlarının faaliyete geçmesi ile doluluk oranında artış göstermesi beklenmektedir. Yapı kullanım izin belgesi bulunmamaktadır. (İskan)