Ankara Sincan Alcı Mahallesinde 143 m2 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 143m2

Özellikler

Tapu no 9487
Ada 365
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 11
Kat Sayısı 7
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm B 8

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Alcı Mah., Bengü K.Y.K., B Blok, Apt No:1/B/8, Sincan/ANKARA

Ankara Sincan Alcı Mahallesinde 143 m2 3+1 Daire

Açıklama

Ulaşım: Taşınmazın yer aldığı Site, Ankara’nın merkezine 50 km. mesafede şehrin güney batısında yer alan, Sincan ilçesine bağlı, Alcı Mahallesi, Eti Caddesi üzerinde konumlu 1B dış kapı numaralı sitedir. Taşınmaz ise B Blok içerisinde konumludur. Site Eskişehir Yoluna, 3,2 km, Malı Köy Yoluna 1,6 km, Malı Köy Organize Sanayi Bölgesi ne 3 km, Temelli ye 7,5 km, mesafede bulunmaktadır.

Bölgenin yapılaşması nedeni ile kısmi altyapı ve ulaşım sorunu bulunmaktadır. Bölgede ulaşım genelde şahsi araçlarla sağlanmaktadır.


Özellikler: Taşınmaz, binanın 2. normal katında yer alan, blok girişine göre sol arka cephede konumlu, 8 bağımsız bölüm numaralı, kuzeydoğu ve kuzeybatı cepheli meskendir. Onaylı mimari projesine göre 143,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup, 1 antre, 1 hol, 1 banyo, 1 wc, 3 oda, 1 salon, 1 mutfak ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın girişinde çelik kapı mevcut olup, giriş ve koridor zeminleri seramik kaplı, duvarları saten boyalıdır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini ve duvarları seramik kaplı olup, mutfak dolabı ve tezgah mevcut değildir. Taşınmaz ıslak hacimlerinin zemin ve duvarları seramik kaplı olup, banyoda herhangi bir vitrifiye elemanı bulunmaktadır. Meskenin iç kapıları mevcut olmayıp, pencereler ısı yalıtımlı PVC doğrama ve ısıcamlıdır. Gayrimenkulde ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgazlı kombi ile sağlanacak olup değerleme günü kombi ve peteklerin henüz mevcut olmadığı tespit edilmiştir. MESKEN %85 İNŞAAT SEVİYELİDİR.

Bina; 9.565,00 m2 yüzölçümüne sahip 365 ada 1 parsel üzerinde, betonarme karkas sistemde, 3/B yapı sınıfında, 3 adet blok (A, B ve C Blokları) ve toplam 95 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemelere göre, site çevre düzenlemesini tamamlanmamış olup henüz inşaat halindedir. Sitede önünde açık otopark alanı yer almaktadır. Değerlemeye konu gayrimenkulün içerisinde konumlu olduğu B Blok, sitenin konumlu olduğu parselin kuzeyinde konumlu olup, 1 bodrum + zemin + 7 normal kat olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Blok girişi, bodrum katında yer almakta fakat, zemin katından, site içerisinden, güneybatı yönünden sağlanmaktadır. Yerinde yapılan incelemelere göre; bloğun bütün dış cepheleri normal dış cephe boyalı olup blok girişinde alüminyum doğrama kapı mevcuttur. Bina giriş hol zemini mermer kaplı, duvarları h: 1,20m seviyesine kadar mermer olup geriye kalan duvarları saten boyalıdır. Bloğun koridor, kat zeminleri ve merdiven basamakları mermer plak kaplıdır. Blokta iki adet asansör mevcuttur. Bloğun 1.bodrum katında; bina girişi, sığınak, elektrik pano odası ve siteye ait depo, zemin katında; 3 adet mesken, geriye kalan normal katların herbirinde 4 er adet mesken yer almakta olup blok toplamda 31 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Binaya giriş zemin kat kotundan yapılmaktadır. Bloğun zemin katında; 1, 2 ve 3 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 1. normal katında; 4, 5, 6 ve 7 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 2. normal katında; 9, 10 ve 11 bağımsız bölüm numaralı meskenler ile değerlemeye konu 8 bağımsız bölüm numaralı mesken, 3. normal katında; 12, 13, 14 ve 15 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 4. normal katında; 16, 17, 18 ve 19 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 5. normal katında; 20, 21, 22 ve 23 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 6. normal katında; 24, 25, 26 ve 27 bağımsız bölüm numaralı meskenler, 7.normal katında; 28, 29, 30 ve 31 bağımsız bölüm numaralı meskenler yer almaktadır.

Not: 01/08/2007 ­tarihli Yapı Ruhsatı mevcuttur.