COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Polatlı OSB'de 6.378 m2 Kullanım Alanlı Fabrika

Bankadan 22167m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11408
Metre Kare 22167m2
Ada 140131
Parsel 8
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Bina Yaşı 14
Isıtma Sistemi Diğer
Kat Sayısı 5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 3

Adres

Ankara İli, Polatlı İlçesi, Çekirdeksiz OSB Mahallesi Polatlı Organize Sanayi Bölgesi, 202.Cadde, No: 3

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir süresinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Teklif vermeyi düşündüğünüz bu gayrimenkulün tapu devir işlemleri için net bir tarih verilememektedir. Kredi kullanacak olan üyelerimiz kredi ön onay aldıktan sonra kredi kullanıma başlatılmamasına önemle rica ederiz. 

Açıklama

Özellikler: Ana taşınmaz; 22.167 m2 yüzölçümlü arsa ve üzerinde inşa edilmiş olan fabrikadır. Parsel halihazır durumu itibariyle engebeli bir yapıya ve düzgün bir geometrik şekle sahiptir. Organize Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre parselin açık alanının yol seviyesinden düşük olduğu arazinin yüksek oranda dolgu yapılarak yol kota seviyesi yükseltildiği bu nedenle yeni yapılacak yapı aşamasında nitelikli zemin güçlendirmesi ve yüksek oranda hafriyat maliyeti oluşmaktadır. Parsel çevreden beton direk arası tel örgü ve yol cephesinde ihata duvarı üzeri demir çit ile tecrit edilmiştir. Giriş kısmında yaklaşık 15m2 alana sahip bekçi kulübesi bulunmakla birlikte dolgu alanında yaşanan çökme nedeniyle yapı zeminde kayma olmuştur. Parselin güney cephesinden geçen 202. caddeye yaklaşık 186 mt cephesi bulunmaktadır. Parsel içerisinde basit tarzda kümes yapıları mevcuttur. Parsel üzerinde cins değişikliği yapılmış olan, 2 bodrum+ zemin+ 1 normal kat + çatı arası olarak inşa edilmiş olan fabrika bulunmaktadır. Yapı onaylı mimari projesine göre 2.bodrum katta(1.510m2) otopark-teknik hacimler, 1.bodrum katta(1.498m2) sığınak-8 adet soğuk oda-2 depo-koridor-2 wc-2 soyunma odası, zemin katta (1.515m2) giriş hol alanı-6 laboratuvar-2 kalite kontrol odası-ambalaj ve paketleme alanları-koridor-2 wc-2 soyunma odası, 1.katta (1.440m2) 15 oda-müdür odası-2 sekreter odası-muhasebe bölümü-toplantı salonu-2 wc-2 soyunma odası, çatı katta (85m2) ise asansör makine daireleri bulunmaktadır. Proje harici çatı katta 330m2 ek alan oluşturulmuş ve yemekhane, dinlenme bölümü, lavabo ve mutfak olarak düzenlenmiştir. Yasal kullanım alanı 6.048 m2, mevcut kullanan alanı ise 6.378m2 olarak tespit edilmiştir. Bekçi binası yapısal niteliğini kaybetmesi, diğer basit yapılar ise ekonomik değer arz etmemeleri nedeniyle değerleme dışında tutulmuştur. Diğer katlar ise kullanımı yönelik ara bölme duvarlarında düzenlemeler yapılmasına rağmen genel hatlarıyla projesi ile uyumludur. Bina genelinde zeminler seramik kaplı, duvar ve tavanlar plastik boyalıdır. Islak alanlarda ise zeminler seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Bina içi kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları alüminyumdur. Çatı katta oluşturulan alanların pencere doğramaları plastiktir. Binada ısıtma sistemi bina içi kalorifer olarak projelendirilmiştir. Bina dahilinde 2 adet asansör bulunmaktadır. Ana cephesi ateş tuğlası ve alüminyum kompozit panel kaplı, diğer cepheleri dış cephe boyası ile boyalıdır.

Ulaşım: Taşınmaz Ankara İli, Polatlı İlçesi, Çekirdeksiz OSB Mahallesi Polatlı Organize Sanayi Bölgesi, 202.Cadde, No:  3 posta adreslidir. Ulaşım bölgenin ana arterlerinden Polatlı-Eskişehir yolu Eskişehir istikametinde yer alan organize sanayi köprülü  kavşağı üzerinden sağ kolla ayrılan 201.caddeye bağlanan 202.cadde aracılığıyla sağlanmaktır. Taşınmaz 201.cadde üzerinde yer almaktadır. Bölgeye özel araçlarla ulaşılabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölge gelişimini genel olarak tamamlamamış olup, çevresinde benzer yapılaşma koşullarına sanayi yapılan ile boş arsalar bulunmaktadır. Bölgenin teknik altyapısı genel olarak tamamlanmıştır. Kamu yararından istifade edebilir konumdadır. Sitede toplam 90 adet parsel olduğu, tahsis edilen arsa sayısının 65, faal olarak çalışan tesis sayısının ise 40 civarında olduğu bilgisi edinilmiştir. Bölge çoğunlukla orta gelir grubuna sahip sanayi yatırımcıları ve ticari yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Yakın çevresinde Bölge Müdürlüğü binası, boş tarla ve arsalar ve sanayi tesisleri yer almaktadır. 

Yapılan mahal tespitlerine göre bina içinin oldukça bakımsız olduğu, açık teras katından alt kata akıntıların oluştuğu ve tavan döşemesinde lekelenmeler oluştuğu görülmüştür. Bina içi tesisat ve asansörlerin aktif olarak çalışıp çalışmadığı ile ilgili tespitler yapılamamış olup, yıpranmış oldukları gözlemlenmiştir. Bina ile ilgili olarak yapılan en önemli tespit bodrum katın uzun süredir su altında olduğu ve söz konusu durumun binanın temeline ve statik yapısına olabilecek olumsuz etkisi olmuştur. Bu durumun acil olarak düzeltilmemesi durumunda yapının genelini ve tüm yapının ekonomik ömrünü olumsuz yönde etkileyeceği öngörülmektedir. 

Not: 28/12/2007 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi (İskan) bulunmaktadır.