Ankara Mamak Fahri Korutürk Mahallesinde 198 m2 Dubleks Daire

Bankadan 4 + 2 198m2

Özellikler

Tapu no 9469
Ada 38011
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 3
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 24

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Fahri Korutürk Mah. 916 Sok. No: 18 / 24 Mamak / Ankara

Ankara Mamak Fahri Korutürk Mahallesinde 198 m2 Dubleks Daire

Açıklama

Ulaşım: Sultan Fatih Caddesi, Nato Yolu Caddesi ve 846. Caddenin kesiştiği Ege Mahallesinden 846. Cadde üzerinde Boğaziçi Mahallesi istikametine yaklaşık 880 m ilerlenerek sağa, taşınmazın bulunduğu 916. Sokağa dönülür. Yaklaşık 220 m devam edildiğinde sol tarafta yer alan taşınmazın bulunduğu binaya ulaşılır. Taşınmazın bulunduğu bölge planlı yapılaşmaya yeni başlanmış alanlardan olup, çevrede genellikle muhtelif bodrumlu zemin üstü 3 katlı yeni binalar ve tek katlı gecekondu türü yapılar mevcuttur. Bölgede gecekondudan planlı yapılaşmaya dönüşüm devam etmektedir. Bölge halkı günlük temel ihtiyaçlarını Şehitler Caddesi ve ara sokaklarda yer alan küçük ve orta ölçekli ticari işletmelerden sağlamaktadır. Sosyal donatı ve rekreasyon alanları yeterli seviyededir. Bölgeye ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sağlanmaktadır. Bölge halkı tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Özellikler: 42/151 arsa paylı çatı aralı mesken vasıflı 3. kat 24 no’lu bağımsız bölümün 99 m2 alanlı 3. Normal katı 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 1 adet balkon hacimlerinden, 99 m2 alanlı çatı katı 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dairede iyi sınıf malzeme ve işçilik kullanılmıştır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel kapı, balkon kapıları ve pencereler pvc, camlar ısıcamlıdır. Salon ve odaların yer kaplamaları laminant, duvarlar ince sıva ve plastik boyalı, tavan duvar bileşimleri kartonpiyerlidir. Islak hacim zeminleri seramik, mutfaklar, banyolar ve wc duvarları tam fayans kaplamadır. Mutfaklarda profil dolap, mermerit tezgah, 3. Kat banyoda duş tesisatı ve lavabo, çatı kat banyoda duş tesisatı, klozet ve lavabo, wc’ lerde ise klasik tuvalet taşı ve lavabo bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgaz kombilidir. Kombi, petekler takılmamıştır. Bölgede yeni binalarda kombi petekler alıcıya ait olarak satış yapılmakta olup, değerde dikkate alınmıştır. Taşınmaz bina girişine göre arka-­orta tarafta kalmakta olup; kuzeydoğu ve kuzeybatı cephelidir.
Ana gayrimenkul, betonarme karkas yapı cinsinde ayrık nizamda 1102,10 m2 arsa üzerinde 3 bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı aralı olarak inşa edilmiştir. Binanın dış cepheleri dış cephe boyalı, giriş kapısı demir doğrama, merdiven korkulukları alüminyum doğrama, giriş, kat sahanlıkları ve merdivenler mermer, duvarlar 1.20 m mermer, üzeri alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Binada 1 asansör ve doğalgaz tesisatı bulunmakta olup, çevre düzenlemesi yapılıdır. Binanın 3. Bodrum katında sığınak, otopark, kapıcı dairesi, 2. Bodrum katında kazan dairesi, 4 adet mesken, 1. Bodrum katında 4 adet mesken. Zemin kat, 1 ve 2. Normal katlarında 5 er adet mesken, 3. Katta 3 adet çatı aralı mesken, 2 adet mesken olmak üzere toplam 28 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

Not: 10/09/2013 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.