COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Mamak Çağlayan Mahallesi'nde Natamam 2+1 Daire

Bankadan 2 + 1 100m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14513
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 100m2
Ada 6716
Parsel 4
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 15
Kat Sayısı 8
Ruhsat Tarihi 28.06.2005
Bulunduğu Kat -3
Bağımsız Bölüm 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Çağlayan Mahallesi, 297.Cadde, No: 70/4 Mamak/Ankara

Uzman Görüşü

Tıp Fakültesi Caddesi, Mamak Caddesi, Mamak Belediyesi, Mamak Kaymakamlığı, 19 Mayıs İlkokulu, Şehit Cihan Yıldız İlkokulu yakın, ilçe merkezinde, eksik dekorasyon tamamlandığında yatırım değeri yükselecek, 2 oda 1 salon 100 m2 ekonomik natamam daire; iki yöne cepheli olması, ilçe merkezine yakın  olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: 4 nolu bağımsız bölüm zemin kattan olan bina girişine göre 3. Bodrum Katta, sağ ön konumda olup kuzeydoğu ve güneydoğu yönlere cephelidir. Mimari projesine göre brüt 83m2 kullanım alanlı mesken: 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre ve 1 balkon hacminden oluşmaktadır. Mahallinde yapılan incelemede mimari projesine uyumsuz olarak taşınmaza ait ortak duvarlı 17m2 hacimli E4 no.lu deponun kullanımı amaçlanmış ve kapı açılarak doğrudan geçiş sağlanmıştır. Taşınmazın mevcut kullanım alanı 100m2 alana ulaşmıştır. Taşınmazın iç ve dış kapı doğramaları ile kanatları takılmamış, pencere aksamı ahşap doğrama olup kısmen takılı değildir ve camları takılmamıştır. Taşınmazın tüm zeminleri şap kaplı olup tüm duvar yüzeyleri sıvadır. Mutfak dolapları ve tezgahının montajı yapılmamıştır. Taşınmaz doğalgaz yakıtlı kombi sistem ile ısıtılmak üzere projelendirilmiş olup kombi ve radyatörler takılı değildir. Taşınmaz natamam durumdadır. 

Binada toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın, bir cephesi sıva kaplı olup diğer cepheleri akrilik esaslı boyadır. Bina girişi güney yönünde zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı bulunmamakta, giriş zeminler ve bina holleri şap, merdivenler mermerdir. Ana taşınmazın duvarları sıva olup merdiven korkulukları bulunmamaktadır. Asansör kabin, ray ve kapak montajı yapılmamıştır. İnşaat faaliyetlerinin durmuş olduğu binada, elektrik, haberleşme ve ısı sistemi yoktur. Bina metruk durumdadır. Bina girişi güney cephesinden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina ön bahçesinde birkaç araçlık otopark alanı bulunmakta olup çevre düzenlemesi yapılmamıştır. Bina natamam durumda olup %65 inşaat seviyelidir.

Ulaşım: Taşınmaza ulaşmak için, Mamak İlçesinin ana caddelerinden olan Tıp Fakültesi Caddesi üzerinde Misket Mahallesi istikametinde ilerlenir ve sağ konumda 298. Sokak ile kesiştiği konum referans alınarak 298. Sokak üzerinde 70m ilerlenerek sağ istikamette 297. Sokağa girilir. Bu sokak üzerinde sağ tarafta 16. Bina konumunda bulunan 70 kapı numaralı apartman 4 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın bulunduğu binadır. Cephe olduğu yol asfalt olup, araç ve yaya trafiği bakımından düşük yoğunluktadır. Her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçlarıyla düzenli ve sürekli olarak sağlanmaktadır. Yakın konumunda; Pir Sultan Abdal Kültür merkezi, Tıp Fakültesi Caddesi ve Kosova Parkı bulunmaktadır.

Not: 28.06.2005 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Ruhsat geçerlilik süresi dolmuştur. Bu nedenle satıcının inşaatın tamamlanacağı veya ruhsat- iskan gibi yasal evraklara dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.