Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Keçiören Yükseltepe'de 107m2 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 107m2

Özellikler

Tapu no 5495
Pafta 0
Ada 34845
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Diğer
Bina Yaşı 5
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat -2
Bağımsız Bölüm 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yükseltepe Mah. 1669. cadde Çiğdem Ap. No:29/2 Keçiören/ANKARA

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşmak için; bölge ana ulaşım arterlerinden olan Mehtap Caddesi üzerinde kuzey yönünde ilerlenirken sağ kolda Mehmet Gökbulut Parkı görüldükten sonra karşımıza çıkan dörtlü kavşaktan karşıya 1669. Cadde yönüne ilerlenir. Değerleme konusu taşınmaz, bu cadde üzerinde yaklaşık 500 m sonra 1837. Sokak kesişiminde sol köşe konumda, belediye numaratajına istinaden 29 nolu ana yapıda konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde önemli ana ve bağlayıcı/ara arterler bulunmaktadır. Kuzeydoğusundan Yozgat Bulvarı, güneybatısında ise 1668. Cadde geçmektedir.

Bölgeye ulaşım dolmuş/otobüs gibi toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanmaktadır. Taşınmaz konum olarak Keçiören İlçe merkezine sınır bir noktada bulunmaktadır. Bölge tamamen konut fonksiyonlu gelişim göstermekle birlikte, konut amaçlı kullanılan 4 katlı, genel olarak 10­-15 yaşındaki yapılar ile yeni imar parsellerinde zemin + 10­-15 katlı site tarzı yapılar mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu bölge, alt/orta gelir grubu kişilerin tercih ettiği bölgedir. Doluluk oranı yaklaşık %70­90 seviyelerde olup, gayrimenkul değerleri yeni yapılarda artış eğilimindedir. Şehir merkezine uzak konumlu bölgede, cadde üzeri parsellerde konut altı ticaret fonksiyonu gelişmekte olup taşınmaza yakın sayılabilecek mesafede bölgenin en büyük avm’ lerinden biri olan Forum Outlet bulunmaktadır.


Özellikler: 2. bodrum katta yer alan 2 bağımsız bölüm nolu mesken, bina girişine göre sol ön cephede kalmakta olup, kuzeydoğu ve güneybatı cephelidir. Onaylı mimari projesine göre, 2 oda, salon+mutfak nişi, antre, banyo, wc ve balkon mahallerinden oluşmakta olup yaklaşık 83 m2 brüt alanlıdır. Söz konusu taşınmaza ait, taşınmazın hemen bitişiğinde yer alan 24 m2 depo kullanım hacmi bulunmaktadır. Taşınmaz mahallinde; 3 oda, salon, mutfak, antre/hol, wc, banyo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Antre/hol alanında zeminler seramik kaplı, duvarlar alçı ­plastik boyalıdır. Mutfakta zeminler seramik kaplı, duvarlar alçı­plastik boyalıdır. Mutfak tezgahı mermerit, dolapları lake kapaklıdır. Odalar ve Salonda zeminler laminat parke kaplı, duvarlar alçı­plastik boyalıdır. Tüm tavanlarda kartonpiyer uygulama mevcuttur. Banyo ve Wc de yerler ve duvarlar seramik kaplıdır. İç kapıları panel tip, pencereleri ısıcamlı PVC dir. Bağımsız bölümün dış kapısı çelik kapıdır. Meskende ısınma doğal gazlı kombi ile sağlanmakta olup kombi ve petekleri takılmamıştır. Taşınmazın depo, oda ve mutfak hacimleri bina aydınlığına bakmaktadır. Yerinde yapılan incelemelerde, taşınmazın salon hacminin yanında yer alan odada yangın çıkmış olduğu ve bu yangın sebebi ile, taşınmazın depo ve yanında yer alan oda hacimleri hariç tüm tavan ve duvarlarında yangına bağlı is oluştuğu ve bu alanlarda tavan alçılarının döküldüğü tespit edilmiştir.

Ana gayrimenkul köşe parsel üzerinde konumlu olup, dış cephesi ısı yalıtımlı mantolama üzeri dış cephe boyalıdır. Binaya giriş kuzeydoğu yönünden olmak üzere zemin kattan sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camekanlı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü ve kat hollerinde zeminler, mermer kaplama, duvarları ~1.20 m ye kadar mermer kaplama üzeri boyalıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Taşınmazda 1 adet asansör bulunmaktadır. 

Not: NO:651­ Tarihi:24/10/2013 ­ Açıklama : Keçiören Belediyesi’nde 24/10/2013 tarih 651 sayılı Yapı Kullanma İzin(iskan) bulunmaktadır.