COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Keçiören Ayvalı Mahallesinde 4+1 Dubleks Daire

Bankadan 4 + 1 137m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12239
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 137m2
Ada 31566
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 17
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 16

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Ayvalı Mh, Mehtap cd, No:10/16 Star Apt, Keçiören/ANKARA

Açıklama

Ana cadde üzerinde, 137 m2 kapalı alana ilaveten + 28 m2 açık teras alanlı 4 oda salon çift banyo ve çift balkonlu ÖN CEPHE SON KAT (3.KATTA) DUBLEKS DAİRE
Özellikler: Taşınmaz 16 bağımsız bölüm açık alan aralı mesken ana taşınmazın 3.normal katında , bina girişine göre sol ön ve yan cephede yer almaktadır. 3 oda, salon, mutfak, wc, banyo, antre, hol ve 2 balkon  hacimleri yer almakta olup bu kat brüt: ~ 95 m2 alana sahiptir. Taşınmazın çatı katında onaylı mimari projesine göre oda, banyo, kiler, hol hacimleri ve yaklaşık olarak 28 m2 lik açık teras hacimleri yer almakta olup bu kat teras hariç brüt: ~ 42 m2 alana sahiptir. Taşınmaz toplamda yaklaşık brüt 137 m2 kapalı alana ve 28 m2 açık teras hacmine sahiptir. Mimari projesine göre kat, kattaki konum ve alan olarak uyumlu durumda olup iç hacimler olarak uyumlu durumda değildir. Taşınmazın  mutfak projesine aykırı olarak normal katta yer mutfak hacmine bağlı durumda olan balkon hacminin mevcut durumda ara duvar yıkılarak birleştirildiği tespit edilmiştir. Yapılan değişiklikler kat planı üzerinde gösterilmiştir. Taşınmazın içerisinde salon, odaların zeminleri, mutfak ve  antre / hol hacimleri ahşap parke, wc ve banyo yerler ve duvarlar fayans kaplıdır. Plastik boya ile boyalıdır. Mutfak içinde ahşap kapaklı dolaplar ve mermerit tezgâh bulunmaktadır. Taşınmazın iç mahal kapıları ahşap doğrama olup dış kapı çelik kapıdır. Taşınmazın ısınma şekli doğal gazlı ve kombili ısıtma sistemi ile sağlanmaktadır. Mevcutta mesken boş bulunmaktadır. Taşınmaz bakımsız durumdadır.

Taşınmaz 31566 ada 885,00 m2 yüz ölçümüne sahip 1 parsel üzerinde ayrık nizamda, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina 4.derece deprem bölgesinde bulunmaktadır. Binanın cepheleri mantolama  üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina girişi güney batı cepheden, Mehtap Caddesi üzerinden ve 1.bodrum  katlar içindir. Ana gayrimenkul 2 Bodrum Kat + Zemin Kat + 3 Normal Kat olmak üzere toplam 6 kattan meydana gelmektedir. Binanın 2.bodrum katında 1 adet mesken, depo alanı,  sığınak ve kömürlük hacimleri, 1.bodrum katında 2 adet mesken ve 1 adet dükkan hacimleri, zemin katında 3 adet mesken ve 1 adet dükkan hacimleri, 1. normal katı dahil olmak üzere diğer katlanabilir 4 'er adet mesken hacimleri yer almaktadır. Bina içerisinde 2 adet dükkan ve 18 adet mesken olmak üzere toplam 20 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina içerisinde asansör bulunmamaktadır. Bina kısmen bakımlı durumdadır. 
Ulaşım: Etlik Caddesi boyunca kuzey istikamette ilerlenir. Gidiş yoluna göre sol cephede yer alan Nevşehir Caddesine geçilir. Cadde boyunca yaklaşık olarak 100 m ilerlenir. Mehtap Caddesine geçilir. Cadde boyunca  yaklaşık olarak 100 m  ilerlenir. Mehtap Caddesi ile Garipçe Sokak kesişiminde  konumludur. Bölge yapılaşması, altyapı çalışmaları tamamlanmış olan bir bölgedir. Bölgede sosyal donatı alanlarından, rekreasyon alanlarından ve kamu hizmetlerinden istifade edilir. Taşınmazın yakın çevresinde 3-4 katlı yapılar bulunmaktadır. Yapıların zemin katlarının dükkan, normal katlarının ise mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın çevresinde, kendi ile benzer yapılaşma koşullarında olan binalar bulunmaktadır. Taşınmaz toplu taşıma güzergahı üzerinde bulunur. Cadde boyunca ticari potansiyel yüksek seviyelerdedir.

Not: 23.10.2003 tarihli yapı kullanım izin belgesi mevcuttur.