COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Keçiören Aşağı Eğlence Mahallesinde 239 m2 Dubleks Daire

Bankadan 3 + 1 239m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 9416
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 239m2
Ada 9529
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 23
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Aşağı Eğlence Mah. Beste Cad. Dilek Apt. No:26 Kat:3 Daire:7 Keçiören/Ankara

Ankara Keçiören Aşağı Eğlence Mahallesinde 239 m2 Dubleks Daire

Açıklama

Ulaşım:  Ankara İli, Keçiören İlçesi, Aşağıeğlence Mahallesi, Beste Caddesi, Dilek Apartmanı, No:26, D:7 posta adresinde bulunmakta olup taşınmaza ulaşım; Etlik Caddesinden Halil Sezai Erkut Caddesine girilir ve batı istikamette ilerlerken sağa ayrılan Çavuşlar Sokağa girilir. Bu sokak üzerinde kuzey istikamette yaklaşık 300 m ileride Azerbaycan Parkını geçtikten sonra ilk sağa ayrılan Beste Caddesi üzerinde sol kolda kalan 26 kapı numaralı Dilek Apartmanının 3. normal katında yer alır.

Özellikler: ; Bina girişine göre 3. normal katta ve çatı arası katta, bina girişine göre sağ ön-yan cephede, kuzeydoğu, güneydoğu ve güneybatı yönlü çatı aralı meskendir. Konu taşınmaz mimari projesine göre; 3. normal katta 1 salon, 1 mutfak, 1 antre, 1 hol, 1 wc, 1 banyo, 2 oda ve 2 balkon hacimlerinden meydana gelmekte olup ortak alanlar hariç brüt 136 m2 alanlıdır. Çatı arası katta hol, banyo ve 1 oda tertibinde olup yaklaşık brüt 32 m2 alana sahiptir. Taşınmazın mahallinde çatı arası katta binaya ait çatı altı boşlukları kullanılarak yaklaşık brüt 71 m2 büyüme yapılmıştır. Yapılan büyümeden elde edilen alanlar sauna bölümü, wc, hol ve oda olarak kullanılmaktadır. Ayrıca yaklaşık brüt 33 m2 açık teras alanı oluşturulmuştur. Taşınmaz projesine göre yaklaşık brüt 168 m2, mahallinde 239 m2 (+ 33 m2 açık teras) alana sahiptir. 3. normal katta bulunan 2 oda birleştirilmiştir. Meskenin giriş kapısı çeliktir. Dış doğramaları ahşap doğrama, iç doğramaları tüm hacimlerde ahşap paneldir. Zeminler ıslak hacimlerde seramik, diğer tüm hacimlerde laminant parke kaplıdır. Duvarlar mutfak ve ıslak hacimlerde fayans, diğer tüm hacimlerde duvar kağıdı kaplıdır. Mutfak bölümünde suntalam malzemeden mutfak dolabı ve mermerit tezgahı mevcuttur. Tüm hacimlerde tavanlar plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Banyolarda klozet, dolaplı lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Ayrıca proje alanı dışında kalmakta olan jakuzi ve sauna bölümü bulunmaktadır. Taşınmazın ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgazlı kombi sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmazın TAKBİS belgesine göre EK:5 nolu Garaj eklentisi bulunmaktadır. Projesine göre 1. bodrum katta yaklaşık brüt 17 m2 alana sahiptir. Taşınmazın yer yer zemin kaplaması ve tavan sıvalarında kabarmalar mevcut olup kısmen bakım gerektirmektedir.

Ana gayrimenkul; Tapuda Ankara ili, Keçiören ilçesi, Etlik Mahallesi, 9529 Ada, 7 parselde 548,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine ayrık nizamda ve betonarme karkas yapı tarzında 3/A yapı grubunda inşa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bina; 1 Bodrum + zemin kat + 3 normal kat + ÇA şeklinde toplam 5 kat olarak inşa edilmiştir. Değerlemeye konu taşınmazın içerisinde yer aldığı apartmana giriş zemin kat seviyesinden ve güneybatı cepheden sağlanmaktadır. Ekspertize konu taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi plastik dış cephe boyalıdır. Binanın giriş kapısı demir doğrama kapı, bina girişi, merdiven basamakları ve kat holleri mermer plak, duvarları 1.2 metreye kadar mermer üzeri plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları ahşap trabzan + demir doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Ana gayrimenkulün 1. bodrum katında: sığınak, kömürlük, kazan dairesi, dairelere ait garajlar, zemin ve normal katların her birinde: 2`şer adet mesken olmak üzere toplam 8 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Son katta bulunan meskenler çatı aralı meskendir. Binada kapalı otopark alanı bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır.

Not: 20.09.1995 tarihli İskanı vardır.