Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Kahramankazan'da 2+1 106 m2 Daire

Bankadan 2 + 1 106m2

Özellikler

Tapu no 5304
Pafta 0
Ada 220675
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 10
Kat Sayısı 5
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Fatih Mahallesi, İbrahim Müteferrika Caddesi, Rıfat Yılmaz Sitesi, No: 1/1, Kahramankazan/Ankara

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, 2 bloklu site konumundadır. Fakat bloklar ayrı parseller üzerine inşa edilmiş olup kendi içlerinde ayrı bahçe duvarları ile çevrilmişlerdir.

Açık tarif olarak, bölgenin ana arterlerinden Ankara Cadddesi üzerinde kuzey yönde ilerlerken sol yönde kalan Öztürk Caddesi'ne dönülür ve 300m ilerlendikten sonra Kerkük Caddesi kesişimine gelindiğinde sol yönde dönülerek aynı cadde üzerinde devam edilir. Yaklaşık 500m ilerlendikten sonra sağ yönde Çaldıran Caddesi'ne, bu cadde üzerinde 700m ilerlendikten sonra ise sağ yönde kalan İbrahim Müteferrika Caddesi'ne dönülür. Değerleme konusu taşınmaz, İbrahim Müteferrika Caddesi üzerinde, Söğüt Caddesi kesişimini geçince yaklaşık 100m ileride, sağ yönde yer alan parselde konumlu binadır. Taşınmazın bulunduğu bölge Kahramankazan ilçesinin yeni yapılaşmakta olan alanlarından olup, bölgede genellikle 4­5 katlı, betonarme, 0­5 yıllık yapılar ile tek katlı, müstakil, bahçeli konutlar görülmektedir. Yapılaşma yoğunluk oranı oldukça düşük seviyede olan bölgede çok sayıda boş arsa ile tarımsal amaçlı kullanılan araziler bulunmaktadır. Bölgedeki imar yollarının çoğu henüz açılmamış olup taşınmazın bulunduğu cadde stabilize durumdadır. Taşınmaz, Ankara Caddesi'ne yaklaşık 950m mesafededir. Bölgede teknik altyapı çalışmaları devam etmektedir.
Taşınmazın kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Ulaşım toplu taşıma araçlarıyla Ankara Caddesi üzerinden sağlanabilmektedir.

Özellikler: 1 bağımsız bölüm numaralı mesken, projesine göre; zemin katta, bina girişine göre sol arka tarafta ve İbrahim Müteferrika Caddesi üzerinden binaya bakıldığında sol ön tarafta yer alan, kuzeydoğu ve kuzeybatı cepheli meskendir. Taşınmaz mimari projesine göre yaklaşık 115m2 alanlıdır. Projesine göre taşınmaz salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon alanlarından oluşmaktadır. Fiili durumda, projesine aykırı olarak taşınmazda; 3.5m2 alanlı yangın holü alanının taşınmaza dahil edildiği ve girişinin buradan sağlandığı, wc alanının 0.5m2 küçültüldüğü, oda ve salon bölümlerinin mutfak hizasına kadar çekilerek yaklaşık 12m2 küçültüldüğü görülmüştür. Taşınmaz mevcut durumda 106m2 alanlıdır. Zeminler salon, odalar, antre ve mutfakta laminat parke kaplama, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Banyo zemin ve duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, balkon kapısı ve pencereler pvc doğrama olup iç kapı ahşap paneldir. Mutfak dolapları hazır kesim suntalam olup mutfak tezgahı mermerittir. Taşınmazda ısınma, doğalgazlı kalorifer sistemi ile sağlanacak olup kombi henüz takılı değildir. Taşınmaz kısmen bakım gerektirmektedir.

Değerlemeye konu taşınmazın bulunduğu 1 dış kapı numaralı bina, betonarme yapı cinsinde, ayrık nizamda, mimari projesine göre; bodrum, zemin ve 4 normal katlı olarak projelendirilmiştir. Bodrum katta sığınak, kazan dairesi, enerji odası, kapıcı dairesi ve bağımsız bölümlere ait depolar; zemin katta bina girişi ile 1,2,3,4 no.lu meskenler; 1.katta 5,6,7,8 no.lu meskenler;...;4.katta 17,18,19,20 no.lu meskenler olmak üzere binada toplam 20 bağımsız bölüm
bulunmaktadır. Bina girişi İbrahim Müteferrika Caddesi'ne göre sağ yan taraftan, güneybatı cepheden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina içerisinde ortak alan zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarlar yarıya kadar mermer kaplama ve geri kalan kısmı sıva üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğrama olup bina dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır.

Taşınmazın eski ada parsel numarası 2293/1 iken, 220675/2 olarak değişiklik göstermiştir.

Not: 03/09/2007 tarihli yapı ruhsatı ve 31/04/2014 tarihli yapı kullanma izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.