COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Güdül Yukarı Mahallesinde 35 m2 Dükkan

Bankadan 32m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 10829
Metre Kare 32m2
Ada 246
Parsel 29
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 29
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 1
Bağımsız Bölüm 43
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yukarı Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı Belediye Çarşısı No: 12 / 39 Güdül / ANKARA

Ankara Güdül Yukarı Mahallesinde 35 m2 Dükkan

Açıklama

Ulaşım:  Ankara İli, Güdül ilçesi, Yukarı Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı Belediye Çarşısı üzerinde  yer almaktadır. Bina, Ordu Caddesine, Atatürk Caddesine, Gençlik Caddesine, ilçe merkezine, ilçe belediyesine, kaymakamlığa, parklara ve yeşil alanlara yakın mesafede yer almaktadır. Bölge genelinde son zamanlarda yaşanan dönüşüm süreci ile başlayan yeni yapılaşmalar bölgenin çehresini değiştirmeye başlamıştır. Bölge daha çok alt ve orta gelir grubu tarafından yerleşim amaçlı olarak talep görmektedir. Söz konusu taşınmaza ulaşım, Ordu Caddesi üzerinden çalışan toplu ulaşım araçları ile sağlanmaktadır. Bölge genel olarak gelişmesi devam eden bir yerleşim bölgesi olması sebebiyle müteahhitler tarafından yatırım amaçlı tercih edilmektedir. Bölgede ulaşım ve altyapı sorunsuzdur.

Özellikler: Dükkan nitelikli gayrimenkul onaylı mimari uygulama projesine göre, 1. katı, brüt 35 m² kullanım alanına sahip olup, dükkan hacminden oluşmaktadır. Taşınmazın İşhanı içinde bulunan diğer dükkanlara geçiş sağlayan koridora bakan ön cephesi 4,10 m, derinliği 7,60 m, tavan yüksekliği yaklaşık 3.00 m dir. Yerinde yapılan incelemelerde taşınmaza giriş, 1. Kattan ve ön cepheden sağlanmaktadır. Söz konusu taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şekline benzemektedir. Taşınmazın zemini seramik kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Girişinde tam görüş sağlayan demir doğramalı camlı kapılar kullanılmıştır. İşyerinin ısınması katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır. İşyerinde aydınlatma florasanlı ampullerle sağlanmaktadır. Dükkan bakımsızdır.

‘Dükkan’ nitelikli taşınmazın bulunduğu ana yapı, onaylı mimari projesine göre, 1.181.86 m² yüz ölçümlü, 246 ada 29 parsel üzerinde yer alan, bitişik nizam tarzda, 3/A grubu yapı cinsinde, betonarme yapı sistemde, 1 Bodrum + Zemin + 1 Normal kat olarak inşa edilmiştir. Binaya giriş Özbaş Sokak üzerinden (doğu cepheden) ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. 1. Kata çıkış, avlu içinde bulunan kuzey ve güney cephelerde (Özbaş sokağa göre sağ ve sol cephede) bulunan 2 adet merdiven ile sağlanmaktadır. Binanın cepheleri dış cephe boyalıdır. Binanın çevre düzenlemeleri tamamlanmıştır. Bina U şeklinde olup ortasında avlu bulunmaktadır. 43 nolu taşınmaz, 1. katta ve avlu içinden üst kata geçiş sağlayan güney cephede yer alan merdivene göre (Özbaş sokağa göre sol cephede yer almaktadır.) soldan 5. Dükkan olarak yer almaktadır. Bina orta bakımlıdır. Ana taşınmazın, Güdül Tapu Müdürlüğü Arşivinde incelenen onaylı mimari projesine göre; 1. Bodrum katta, 1 ile 6 arası bağımsız bölüm numaralı dükkanlar ve müştemilatlar, Zemin katta, bina girişi 7 ile 28 arası bağımsız bölüm numaralı dükkanlar, 1. Katta, wc, 29 ile 51 arası bağımsız bölüm numaralı dükkanlar olmak üzere binada toplam 51 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

Not: :09/11/1990 tarihli İskan belgesi bulunmaktadır.