COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Etimesgut Süvari Mahallesinde 70 m2 1+1 Daire

Bankadan 1 + 1 70m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11504
Oda Sayısı 1 + 1
Metre Kare 70m2
Ada 45098
Parsel 6
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 15
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Süvari Mah. 1681. Cad. Serhat Apt. No:17/3 Etimesgut / ANKARA

Ankara Etimesgut Süvari Mahallesinde 70 m2 1+1 Daire

Açıklama

Ulaşım:  Taşınmaz Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Süvari Mah. 1681. Cad. Serhat Apt. No:17/3 posta adresinde, 697,00 m2 yüzölçümlü parsel üzerinde konumlu binada zemin kat 3 no`lu bağımsız bölümdür. Taşınmazın çevresinde taşınmaz ile benzer özelliklere sahip konut alanları yer almaktadır. Taşınmaz için, İstasyon Caddesi üzerinden güneydoğu istikamete doğru gidilirken sağ tarafta yer alan 1681. Caddeye dönülür. Taşınmaz bu cadde üzerinde sol tarafta yer almaktadır.

Özellikler:  Taşınmazın projesine göre ve mevcutta bina girişine karşıdan bakıldığı zaman, zemin katta konumlu,arka-sol yan cephelerde yer almakta olup, kuzey ve doğu cephelidir. Söz konusu taşınmaz projesine göre, antre, hol, salon, 1 oda, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon bölümlerinden oluşmakta olup, net 61 m2 ve yaklaşık brüt 70 m2 kullanım alanlıdır. Ayrıca taşınmaza ait binanın bodrum katında yaklaşık 20 m2 alanlı depo alanının olduğu belirlenmiştir.Depo alanı brüt alana dahil edilmemiş olup, değerde (+) şerefiye olarak dikkate alınmıştır. Taşınmazın mimari projesine göre bağımsız bölüm bazında yerinin doğru olduğu ve ölçüler bazında projesi ile uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Ancak mahallinde salon bölümünün bir kısmı, oda bölümüne dönüştürüldüğü görülmüş, fakat bu değişikliğin toplam ölçüleri değiştirmediği tespit edilmiştir. Taşınmazda salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı, duvarları boyalıdır. Taşınmazın ıslak zeminleri seramik, duvarları fayans kaplıdır. Zemini seramik kaplı, duvarları boyalı olan mutfakta ahşap doğrama mutfak dolap ve granit mutfak tezgahı mevcuttur. Taşınmazın pencereleri pvc doğrama, iç kapıları panel kapı, dış kapısı çelik kapıdır. Isınma doğalgaz yakıtlı kat kaloriferi kombi sistem ile sağlanan taşınmaz boş durumdadır. Ancak taşınmazın bakımsız olması sebebi ile iç yapı malzemeleri çok kötü durumdadır.

Ana taşınmaz; Ankara İli, Etimesgut İlçesi, Süvari Mahallesi, 45098 ada, 697,00 m2 yüzölçümlü 6 nolu parsel üzerinde konumlu, ayrık nizam, B.A.K. tarzında, inşaa edilmiş yaklaşık 14 yıllık binadır. Taşınmaz, bodrum+zemin+3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Projesine göre bodrum katında müştemilat, otopark, 1,2,3 ve 4 nolu bağımsız bölümlere ait depo alanları, zemin katında 4 mesken, kapıcı dairesi, 2 normal katın her birinde 4`er adet mesken ve 3. katta 4 adet çatı aralı mesken olmak üzere toplam 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Girişi vaziyet planında ve yerinde batı cepheli ve mimari projesine uygun olarak zemin kattan olan binanın tüm cepheleri boyalıdır. Binanın giriş holü zemini, kat holleri, merdiven basamakları ve bu bölümlerin duvarlarının yaklaşık h: 1.2 m kotuna kadar olan kısımları mermer plak kaplı ve bu kotun üzeri boyalıdır. Binanın dış kapısı alüminyum ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Asansörü olmayan taşınmaz, topoğrafik olarak az eğimli bir arazide konumlu ve jeolojik açıdan 4. derece deprem bölgesinde bulunmaktadır.

Not: 10.02.2006 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır.