Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Etimesgut Altay Mahallesinde 1+1 Daire

Bankadan 1 + 1 56m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 8509
Ada 46403
Parsel 5
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 15
Bulunduğu Kat 15
Bağımsız Bölüm 151

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Altay Mahallesi, 2668.Caddesi, Fırat Life Style Konutları, D Blok, No:1D/151 Etimesgut / Ankara (Uavt:3152523134)

Açıklama

Ulaşım: Ayaş Yolundan Eryaman 1. Etap`a ana ulaşım hattı olan Orhan Bey Caddesi üzerinde kuzey yönünde yaklaşık 450 m ilerlendikten sonra, ilk ışıklardan sola dönülür. Yaklaşık 200 m ilerlendiğinde taşınmaza ulaşılmaktadır. Bölge eski ve yeni binaların birlikte yer aldığı bir konut alanıdır. Taşınmaz, mahalle dağılımına göre Altay Mahallesi sınırları içerisinde olmakla birlikte, Eryaman semtinin genel özelliklerinden olan site tarzı yapılaşmanın söz konusu olduğu 1. Etabın devamı özelliği göstermektedir. Bölgede alt yapı sorunu olmayıp sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Taşınmazın yer aldığı site de nitelikli bir sitedir. Ticari potansiyel Eryaman genelinde mevcut alışveriş merkezleri ve çarşılarda yoğunlaşmıştır. Bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçlarıyla düzenli ve sürekli olarak sağlanmaktadır. Bölge tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Özellikler: 15. Normal kat, 151 nolu bağımsız bölüm, mimari projesine göre brüt 
54 m2 alanlı olup, büro vasıflıdır. 1 m2 alanlık havalandırma boşluğu ve 1m2 alanlık şaft alanının taşınmaz alanına dahil edildiği kabul edilmiş olup taşınmazın mevcut alanının 56m2 alanlı olduğu ve halihazırda konut olarak kullanıldığı bilgisine ulaşılmıştır.Taşınmaz oda, salon+mutfak, banyo+wc bölümlüdür. Büro zemin kat bina girişine göre orta ön; 1.Bodrum kat açık otopark girişine göre orta arka tarafta yer almaktadır. Kuzey ve doğu cephelidir. Taşınmazın ekspertiz işlemi dışarıdan gerçekleştirilmiş olup iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. 
Taşınmazın içinde bulunduğu ana gayrimenkul 21.906,00 m2 alanlı arsa üzerine, betonarme karkas 
yapı biçiminde, ayrık nizamda, B, C, D, E ve F olmak üzere 5 konut bloğu ve bu blokları bodrum kattan yatay irtifakla bağlayan A blok olarak adlandırılan ticari blokla beraber toplam 6 blok olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın içinde yer aldığı D blok, 2 bodrum + zemin + 15 normal kat olmak üzere betonarme karkas yapı cinsinde ve ayrık nizamda inşa edilmiştir. Binada toplamda 160 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan doğu yönünden site içerisinden sağlanmaktadır. Ayrıca 1.bodrum kattan açık otopark üzerinden batı yönündende giriş sağlanmaktadır. Site içinde açık otopark alanları, spor aktivite alanları mevcut olup peyzaj çalışmaları tamamlanmıştır. E bloğun dış cepheleri ısı ve ses izolasyonlu akrilik dış cephe boyalı, bina giriş kapısı alüminyum doğrama, merdiven korkulukları krom kaplama, giriş zemini granit kaplama, merdiven korkulukları ve kat sahanlıkları mermer kaplı bina içi duvarlar kağıt kaplıdır. Binada yangın merdiveni ve 2 adet asansör bulunmakta olup binanın ısınması merkezi ısıtma sistemi ile sağlanmaktadır.
Not: 25/07/2014 tarihli yapı kullanma izni bulunmaktadır.  Taşınmazın tapu senedi büro olarak geçmektedir.