Ankara Etimesgut Alsancak Mahallesi 3+1 150m2 Daire

Bankadan 3 + 1 150m2

Özellikler

Tapu no 10951
Ada 45620
Parsel 15
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 7
Kat Sayısı 12
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm B 16

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Alsancak Mahallesi, 2154. Sokak, Mervem Sitesi, No: 2 B / 16, 06790 Etimesgut/Ankara

Ankara Etimesgut Alsancak Mahallesi 3+1 150m2 Daire

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Ankara’nın merkezine yaklaşık 25 km mesafede şehrin batısında yer alan Etimesgut İlçesi, Alsancak Mahallesi, 2154. Sokak üzerinde konumlu olan 2 dış kapı numaralı Mervem Sitesindedir. Site konum olarak, Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde yer almakta olup, Hikmet Özer Caddesine 90 m, semt pazarına ve otobüs duraklarına yakın mesafededir. 

Özellikler: Gayrimenkul, B bloğun 3. normal katında yer alan, blok girişine göre sağ ön cephede konumlu, 16 bağımsız bölüm numaralı, kuzeydoğu ve kuzeybatı cepheli meskendir. Onaylı mimari projesine göre 150m2 brüt kullanım alanında, 3 oda, 1 salon, 1 antre/hol, 1 mu ak, 1 banyo, 1 duş, 1 wc ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. İnceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.

Ana gayrimenkul 2 adet A ve B bloktan oluşmaktadır. Her blokta 61 adet olmak üzere site toplamda 122 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Site etrafı duvarlarla çevrili olup 2154. Sokak üzerinden sağlanan girişinde alüminyum site giriş kapısı mevcuttur. Parselin üzerinde bina oturumu dışında kalan alanlar otopark ve bahçe olarak kullanılmaktadır. B blok parselin kuzeybatısında yer almakta olup, onaylı mimari projesine göre 3 bodrum, zemin, 11 normal, çatı arası katlı olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Blok girişi, onaylı mimari projesine, vaziyet planına ve yerinde yapılan incelemelere göre site
içerisinden, kuzeydoğu yönünden ve 2. bodrum kat kotundan sağlanmaktadır. Bloğun dış cepheleri normal dış cephe boyalıdır. Blok girişinde alüminyum doğrama otomatik camekanlı kapısı mevcut olup giriş, hol zemini, kat hol zeminleri, merdiven basamakları ve duvarları 1,50 m seviyesinde mermer plak kaplı kalan kısımlar saten boyalıdır. Bloğa ait 2 adet asansör bulunmaktadır. BLOK BAKIMLIDIR. B Bloğun 3. bodrum katında; sığınak, kapıcı dairesi ve kapalı otopark, 2. bodrum katında; bina girişi, teknik hacimler ve 1. bodrum katında yer alan depolu dükkana ait depo, 1. bodrum katında; teknik hacimler ve 1 adet depolu dükkan, zemin katı dahil diğer tüm normal katlarında 5 er adet mesken bulunmakta olup, blok toplamda 61 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. 11. normal katında yer alan meskenler çatı aralıdır.

Taşınmazın konum olduğu bölge, Etimesgut ilçesinin gelişmesini büyük ölçüde tamamlamış konut alanıdır. Yerleşimini de büyük ölçüde tamamlayan yakın çevrede altyapı ve ulaşım problemi yaşanmamaktadır. Şehir merkezine ulaşım kolaylığı, vasıta alternatifleri ve bazı iş alanlarına yakınlığı sebebiyle talep görmektedir.

Not: 28/05/2012 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.