COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Çankaya Yukarı Dikmen Mahallesi 3+1 220 m2

Bankadan 3 + 1 220m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11681
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 220m2
Ada 26567
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 21
Kat Sayısı 9
Bulunduğu Kat 8
Bağımsız Bölüm 15

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yukarı Dikmen Mah.638.Cad.Eda Apt.No:7 D.15 Çankaya/Ankara

Açıklama

Ulaşım: Ekspertize konu taşınmaz Ankara ili, Çankaya ilçesi, Yukarı Dikmen Mahallesi, 638. Cadde. Eda Apartmanı. No: 74 5 posta adresinde yer almaktadır. Açık tarif olarak bölgenin ana arterlerinden olan Turan Güneş Bulvarı üzerinden batı istikametinde ilerlenir. Ardından MSB lojmanlarına gelindiğinde sağa 638. Cadde'ye girilir. Konu taşınmaz bu sokak üzerinde sol kolda yer alan 7 nolu Eda Apartmanı'nın 8. katındaki 15 nolu meskendir. Konu taşınmazın bulunduğu bölge Ankara'nın eski yerleşim yerlerindendir. Bölgede Park-Oran, Altın-Oran, MSB lojmanları, TRT Genel Müdürlüğü bulunmaktadır. Tüm teknik altyapı tamanIanmış olup kamu yararından istifadesi tamdır. Bölgeye ulaşım Turan Güneş Bulvarı üzerinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlarla sağlanmaktadır.

Özellikler: 8. kat 15 Nolu mesken: kat irtifakına esas mimarı projesine göre girişin sağ tarafında yer almaktadır. Kuzey, Güney ve Batı yönlerine cephelidir. Projesine göre brüt 220 m2 alanlı: salon, 3 oda, mutfak, antre, hol, banyo, duş, wc ve 2 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Dışardan tespit yapılmıştır. Projesine uyumlu olup olmadığı tespit edilememiştir. Dışardan yapılan incelemedeprojesiyle uyumlu olduğu görülmüştür.

Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 2004 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine ayrık nizam betonarme yapı cinsinde. 2 bodrum kat, zemin kat, 9 normal kat ve çatı kat olarak inşa edilmiştir. Ana gayrimenkulde onaylı mimari projesine göre,2 Bodrum katta kapalı otopark, kalorifer dairesi, 1. bodrum katta, sığınak, kapıcı dairesi. garaj boşluğu. zemin katta; 19, 20 nolu dükkanlar ve bina girişi ve 9 normal katın her birinde 2' şer mesken olmak üzere toplam 18 adet mesken 2 adet dükkan olarak 20 bağımsız bölüm bulunmaktadır.  9. katta yer alan 17,18 nolu meskenler çatı aralıklıdır. Bina girişi zemin kat seviyesinden 638. Cadde cephesinden ve kuzey yönünden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğrama camlı kapıdır. Ortak alanlarda ve merdivenlerde zeminler mermer kaplı, duvarlar saten boyalıdır. Bina dış cephesi sıva üstü akrilik boyalıdır. Binada asansör, açık ve kapalı otopark alanları mevcuttur. Isıtma merkezi sistem ile sağlanmaktadır.