Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Çankaya Bağcılar'da 230 m2 6+1 Daire

Bankadan 6 + 1 230m2

Özellikler

Tapu no 6610
Pafta 0
Ada 26458
Parsel 11
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 20
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Bağcılar Mah. 271.Sokak No: 5 / 3 Çankaya / Ankara

Açıklama

Ulaşım: Bina bölgenin önemli ulaşım asklarından Koza Sokaktan Mercan Sokağa gidiş istikametine göre sol tarafa ayrılan Açın Caddesinden ~100 metre ilerde sağda 272.Sokaktan ~10 metre ilerde sağda 271.Sokak üzerinde konumludur.

Özellikler: 3 numaralı bağımsız bölüm, bina 1. normal katında, zemin kattan sağlanan bina giriş yönüne göre tam katında yer alan meskenidir. Mahallinde yapmış olduğumuz yaklaşık ölçümlerimiz uyarınca brüt ~230 m2 alanlı taşınmaz salon, 6 oda, mutfak, banyo, wc, duş(odaya bağlı), 3 balkon bölümlerinden müteşekkildir. Taşınmazın zemin döşemeleri ıslak hacimlerde, antrede, balkonda seramik diğer hacimlerde ise laminant parkedir. Duvar kaplamaları ıslak hacimlerde tavana kadar seramik diğer mahallerde ise plastik boyadır. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel olup dış pencere doğramaları ahşaptır. Mutfak bölümünde ahşap mutfak dolapları, mutfak tezgahı ve kombisi mevcuttur.

26458 Ada, 11 Parsel, 525 m2 yüzölçümlü eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Bina; 2 bodrum + zemin + 3 normal kat + çatı arası katlı, ayrık nizam, B.A.K. yapı tarzında inşa edilmiştir. 2.bodrum katında, kapalı garaj(sığınak), Su Deposu, hidrofor, kömürlükler; 1.bodrum katında, 1 adet mesken; zemin katında, bina girişi ve 1 adet mesken; diğer katlarının herbirinden 1 adet mesken (3.normal kat çatı aralı mesken olacak şekilde) yer almaktadır. Toplam 5 adet bağımsız bölümden müteşekkil olan bina doğalgaz, elektrik, su, kanalizasyon tasisatları mevcut olup asansör tesisatı mevcut değildir. Bina içerisinde zemin döşemesi ve kat irtibat merdiven basamakları mermer, duvarlar saten badanalı olup korkuluklar demirdir. Bina girişi zemin seviyesinden ve 271.Sokak sağ cephesinden sağlanmaktadır. Bina mahallinde yapmış olduğumuz incelemelerde gözle görünür depremden kaynaklı bir hasara rastlanmamıştır. Detaylı analiz ancak yetkin teknik uzmanlarca yapılacak aletsel destekli incelemeler ile yapılmalıdır.

Taşınmazın çevresi normal gelişen bir bölge olup konut fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge orta ve üst düzey gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir. Bölge belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.Konu mülke yakın konumda benzer yerleşim alanları, Nurol Residence, Çek Cumhuriyeti Büyükelçiliği mevcut olup, Koza Sokak üzerinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Bölgede yer alan meskenler konum itibari ile orta ve üst gelir grubuna mensup kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Not: 25.09.1998 Tarih, 535/98 Nolu Yapı Kullanma İzin Belgesi (iskan) bulunmaktadır.