COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Altındağ Sakalarda 20 m2 Dükkan

Şirketten 20m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 10919
Metre Kare 20m2
Ada 770
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 30
Isıtma Sistemi Diğer
Kat Sayısı 6
Bağımsız Bölüm 47,48
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Sakalar Mahallesi Anafartalar Caddesi 78 nolu Yücehan İşhanı daire 47 Ankara/Altındağ

Ankara Altındağ Sakalarda 20 m2 Dükkan

Açıklama

Ulaşım: Sakalar Mahallesi ve mahallinde Hacı Bayram Mahallesi, Anafartalar Caddesi üzerinde yer alan 78 nolu Yücehan İşhanı dahilindeki asma kat 47 numaralı dükkandır. Taşınmaza ulaşım için; bölgenin ulaşım güzergahı olan Talatpaşa Bulvarı üzerinden doğu yönde ilerlenerek sol tarafta yer alan Anafartalar Caddesine ulaşılır. Taşınmazlar Anafartalar Caddesi üzerindeki 78 Nolu bina dahilinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım Anafartalar Caddesi üzerinden sağlanabilmektedir. Bölgede altyapı ve ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Özellikler: 47 Bağımsız Bölüm nolu dükkan; ana taşınmazın asma katında bulunan zemin katta yer alan bina girişine göre sol arka tarafta bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre yaklaşık 10,00 m² brüt kullanım alanında; dükkan bölümünden oluşmaktadır. Taşınmazın kat, konum ve alan bakımından projesine uygun olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz halihazırda depo olarak kullanılmakta olup zemini laminant parke, duvar ve tavanı plastik boya kaplama, dış kapısı demir doğrama camekandır.

48 Bağımsız Bölüm nolu dükkan; ana taşınmazın asma katında bulunan ancak halihazırda kullanılmayan bina girişine göre sağ tarafta bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre yaklaşık 10,00 m² brüt kullanım alanında; dükkan bölümünden oluşmaktadır. Taşınmazın kat, konum ve alan bakımından projesine uygun olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz halihazırda depo olarak kullanılmakta olup zemini mozaik, duvar ve tavanı plastik boya kaplama, dış kapısı demir doğrama camekandır.

47 ve 48 nolu dükkanlar arasında bulunan bölme duvarın kaldırılarak birlikte kullanıldığı tespit edilmiştir.

Taşınmazın konumlu olduğu 362,00 m² büyüklüğündeki 770 ada, 8 Parsel no.lu parsel üzerinde, bitişik nizam, betonarme karkas yapı strüktüründe inşa edilmiş 11 katlı (4 bodrum + zemin + asma kat + 5 normal kat) bina yer almaktadır. Bina girişi kuzeydoğu cepheden ve zemin kat seviyesi ile güneybatı cephe, zemin kat seviyesinden verilmiştir. Ayrıca 2. bodrum kat seviyesinden arka cepheden giriş bulunmaktadır. Bu giriş mahallinde bulunmamaktadır. Taşınmazın içinde bulunduğu yapıda kat irtifakına esas mimari projesine göre 4. bodrum katta; sığınak, kazan dairesi, 3. bodrum katta; 10 adet dükkan, 2. bodrum katta; 10 adet dükkan ile bina girişi, 1. bodrum katta; 8 adet dükkan, Zemin katta; 12 adet dükkan ile bina girişi, asma katta; 10 adet dükkan 1 ve 5. normal katların her birinde 4’er adet dükkan olmak üzere toplam 70 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cepheleri akrilik dış cephe boyası, bina kat holleri karo mozaik kaplamadır. Bina dahilinde 1 adet asansör bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Binanın çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Bina işhanı olarak kullanılmakta olup halihazırda dükkanların bulunduğu katlarda çok az dükkanın faaliyet gösterdiği genelde depo olarak kullanıldığı görülmüştür.

Not: 28/03/1989 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.

Söz konusu gayrimenkul %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi dahildir.