Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Altındağ Battalgazi'de 5+1 199 m2 Dubleks Daire

Bankadan 5 + 1 199m2

Özellikler

Tapu no 5533
Pafta 0
Ada 21863
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 11

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Battalgazi Mahallesi, 1017. Cadde, Huzur Apt., No:13/11 Altındağ/Ankara

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Ankara İli, Altındağ İlçesi, Alemdağ Mahallesi, 21863 Ada, 7 Parsel, 768 m2 arsa üzerine konumlanmış olan bina içerisinde bulunan, 3. katta yer alan 11 bağımsız bölüm numaralı çatı aralı meskendir. Taşınmaza ulaşım bölgenin ana arterlerinden olan Orhan Kemal Caddesi'nden doğu istikametinde, Battalgazi Semti yönünde ilerlerken, sağ kolda bulunan 1017. Caddeye dönülerek sağlanmaktadır. Taşınmaz 1017. Cadde üzerinde, sol kolda, 1022.Sokak ile kesişiminde, köşe konumlu parselde yer almaktadır. 


Özellikler: 11 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 3. normal katında, 1017. Cadde cephe hattına göre ön cephede konumludur. Onaylı mimari projesine göre brüt: ~192 m2, (3.normal katı:110 m2 ve çatı arası katı: 82 m2) kullanım alanına sahiptir. 3. Normal katta antre ­hol, 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden; çatı arası katında ise 3 oda + hol + 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölüm kat irtifakına esas mimari projesi ile kat ve konum olarak uyumlu, mimari ve alan olarak uyumlu değildir. 

Taşınmazın mahallinde yapılan incelemede yasal kullanım alanı dışında 3. Normal katında havalandırma boşluğu olarak görünen mahalle yaklaşık 1 m2 kullanım alanlı kiler hacmi tasarlandığı; çatı arası katında ise balkon hacminin çatı içine doğru yaklaşık 2 m2 büyütüldüğü; meskene 2. bir giriş kapısı açıldığı; çatı içinden yaklaşık 4 m2'lik alanın taşınmaz kullanımına dahil edilerek bu alana banyo hacmi tasarlandığı gözlenmiştir. Yasal kullanım alanı içerisinde yapılan tadilatlar değerlemeyi etkilemezken; ortak kulanım alanından taşınmaz kullanım alanına dahil edilen yaklaşık 7 m2'lik alan mevcut değerlemede dikkate alınmıştır.

Ana giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları ahşap­ ısı camlıdır. Antre ­ hol ile mutfak zeminleri seramik, salon ile odalarda zemin laminant parke, duvarlar saten boyalıdır. Banyo ve wc bölümlerinin zemin ile duvarları seramik kaplamadır. Banyolar içerisinde ayaklı lavabo, klozet ve duş yeri bulunmaktadır. Mutfakta ahşap kapaklı dolaplar ve granit tezgah mevcut olup, zemini ile tezgah üst kısmı ve duvarları seramik kaplamadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.

Yakın çevresi konut ve konut altı ticari kullanım fonksiyonlu gelişmiştir. Bölge yapılaşma karakteristiğini 45 katlı apartman tipi yapılar oluşturmaktadır. Orta gelir grubunun talep gösterdiği bölgede Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu, Ohan Kemal Parkı, Merkez Cami gibi kamusal kullanımlar bulunmaktadır. Planlı yapılaşmaya sahip bölgenin (yol, su, elektrik, doğalgaz, kanalizasyon) altyapısı tamamlanmıştır. Toplu taşıma araçları ile ulaşımı rahattır.

24/02/2014 tarihinde Altındağ Belediyesi'nden Yapı Kullanma İzin Belgesi (iskan) alınmıştır.