COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Altındağ Anafartalar Mahallesinde 22 m2 Ofis

Şirketten 22m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 10888
Metre Kare 22m2
Ada 9319
Parsel 13
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 32
Isıtma Sistemi Kalorifer
Kat Sayısı 5
Bağımsız Bölüm 8
Bulunduğu Kat 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Ankara İli, Altındağ İlçesi, Anafartalar Mahallesi, Rüzgarlı Caddesi No:18/8

Açıklama

Ulaşım: Ankara İli, Altındağ İlçesi, Anafartalar Mahallesi, Rüzgarlı Caddesi’nde yer alan 18 kapı no’lu Develi İşhanı’nın 1. Normal katında yer alan 8 bağımsız bölüm no’lu bürodur. Taşınmaz; hâlihazırda boş durumdadır. Taşınmaza ulaşım için; bölgenin ana ulaşım akslarından biri olan İstanbul Caddesi üzerinde kuzeybatı istikametinde ilerlenir. Ulus metro istasyonunu geçtikten yaklaşık 200m sonra taşınmazın konumlu olduğu Rüzgarlı Caddesine doğru sağ dönülür. Rüzgarlı Caddesinde yaklaşık 250m kuzeydoğu istikametinde ilerlendiğinde, taşınmazın konumlu olduğu ana gayrimenkul sol cephede konumludur. Taşınmaz, Gençlik Parkı ve 19 Mayıs Stadyumunun yaklaşık 500m kuzeyinde konumludur.

Özellikler: 8 numaralı bağımsız bölüm; incelenen mimari projesine göre; 1. normal katta konumlu olup, 1 adet ofis hacminden oluşmaktadır. Taşınmaz projesinde ve yerinde 22m² kullanım alanına sahiptir. 

Taşınmazın; kat, kattaki konum ve kullanım alanı olarak projesine uygun olduğu ancak mimari olarak projesiyle uyumlu olduğu tespit edilmiştir. Mahallinde yapılan incelemelerde taşınmazların kullanım alanı içerisinde alçıpan yardımı ile bölümlendirildiği görülmüştür. Ancak bu durum kullanım alanını etkilememesi nedeni ile dikkate alınmamıştır. Taşınmaz; parsel üzerinde güneydoğu cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanan bina girişine göre sağ orta cephede konumludur. Yerinde yapılan incelemelerde; taşınmazın zemini seramik, bazı bölümlerde parke, duvarları saten boyalı, bazı kısımlarda duvar kağıdı, tavanları ise plastik boyalıdır. Taşınmazın iç mekan özelliklerinde kısmen tadilat / boya ihtiyacının bulunduğu görülmüştür.

Ana yapı 735 m2 arsa üzerinde, ayrık nizamlı, asansörlü ve 3/B yapı grubu yapı inşaat sınıfı ile betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Ana gayrimenkul 2 bodrum, zemin ve 5 adet normal kat olmak üzere toplam 8 katlıdır. Ana gayrimenkulde 2. Bodrum katta 8 adet dükkan, 1. Bodrum katta 9 adet dükkan, 1 adet çay ocağı, zemin katta 10 adet dükkan ve 5 adet normal katın her birinde dokuzar adet büro olmak üzere toplam 73 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ayrıca ana gayrimenkulde 2. Bodrum katında bağımsız bölüm harici olarak kullanılan kömür deposu, kalorifer kazan dairesi, kalorifer odası, kaloriferci odası, sığınak alanları ile 1. Bodrum katında kapıcı kontrol odası bulunmaktadır. Ana gayrimenkule giriş Bina girişi parsel üzerinde güneydoğu cepheden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina girişi, kat sahanlıkları ve merdivenler mermer, duvarlar boyalıdır. 

Not: 07.04.1989 tarih ve 64 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır.