0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Aksaray Eskil Merkez Mahallesi'nde 300 m2 Bir Katlı Yığma Ahır ve Arsası

Bankadan 1 300m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
17084
Oda Sayısı:
1
Metre Kare:
300m2
Ada:
0
Parsel:
7815
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
4
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Merkez Mah.Setik Küme Evleri No:15/1 Eskil/Aksaray

Uzman Görüşü

Taşınmazın köy merkezine yakın olması ile çevresinde okul ve camii bulunması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: 7815 nolu parsel 1.640,00 m2 alana sahip olup tek katlı istifli ahır ve arazisi olarak tescil edilmiştir. Eskil Belediyesi imar biriminden alınan sözlü bilgilere göre bitişiğindeki parselin imar sınırları dışında olduğu ve 1 / 100.000 ölçekli Çevre Planına göre köyün yerleşim alanı içinde kaldığı tespit edilmiştir. Düz bir topografik yapıya sahip olan parselin şekli yaklaşık olarak yamuk şeklindedir. Parselin sınırına yakın mahallede tek katlı, 2 hayvan yatağı ve besleme olarak planlanan 300 m2 alana sahip bir ahır bulunmaktadır. Projesine göre ana binanın doğusunda ve bahçe alanında 300 m2 mesire alanı planlanmış ancak uydu üzerinden yapılan incelemede parsel alanının tamamına yakını mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca uydu üzerinde ve mevcut araştırmada parsel sınırlarına yakın gezinti yerinin kuzeyinde ve güneyinde inşa edilmiş 440 metrekare kamu binası bulunmaktadır. İncelemede ruhsatsız binalardan birinin parsel sınırları dışında olduğu belirlendi. Buna göre; Uydu üzerinden hesaplanan ve parsel sınırlarında kalan yaklaşık 300 m2 alan Mevcut alan vardır. Yürüme alanı zemini sıkıştırılmış toprak, ahırın çatısı sac kapı demir doğrama, duvarların dolgu malzemesi briket ve tabanı şap betondur. Ahırdaki sağım bölümünün duvarları şap betonu ile kaplanmıştır.

Ulaşım: Merkez Mah.Setik Küme Evleri No:15/1 Eskil/Aksaray adresinde konumludur. Köy merkezine 250 m ve Konya Aksaray yoluna 11,6 km mesafede yer almaktadır. 

Not: Mevcutta kullanım alanı 600 m2 olup, yasal projesine göre 300 m2 kullanım alanı vardır. Taşınmazın tapu vasfı bir katlı yığma ahır ve arsasıdır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.