Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ağrı Tutak Pınar'da 624 m2 Arsa

Bankadan 624m2

Özellikler

Tapu no 5376
Pafta 0
Ada 335
Parsel 2
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Emsal 0.40

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Ağrı İli, Tutak İlçesi, Pınar Mahallesi, Adilo Cıvarı Mevkii, Karayazı Caddesi 335 Ada 2 Parsel

Açıklama

Ulaşım: Konu taşınmazın bulunduğu mevkii merkeze yakın konumdadır. Bölgeye ulaşım için şehrin ana arter caddelerinden olan Karayazı Caddesi üzerinden güney istikametinde ilerlerken sol tarafta bulunan Tutak Akar Yakıt İstasyonunu yaklaşık 285 metre geçtikten sonra sağ tarafta bulunan isimsiz sokağa dönülür. İsimsiz sokak üzerinden batı istikametinde yaklaşık 65 metre ilerledikten sonra sol tarafta konumlu değerlemeye konu 335 ada 2 Parsel olan taşınmaza ulaşım sağlanır. 


Özellikler: Söz konusu  Parsel net imar parseli olup yapılaşmaya uygun olduğu bilgisi alınmıştır. Değerlemeye konu parsel konut alanı içerisinde yer almaktadır. Taşınmaz Ağrı İli, Tutak İlçesi, Pınar Mahallesi, Adilo Civarı Mevki, 335 Ada 624,37 m2 yüzölçümlü 2 numaralı parseller üzerinde kayıtlı ''Arsa'' nitelikli ana gayrimenkuldür. Söz konusu Parselin çevresi imar yolları içe çevrilmiş olup, sınırları yaklaşık olarak bellidir. Konu parseller geometrik olarak ‘’DİKDÖRTGEN’’ bir forma sahip olup, topoğrafik olarak düz bir arazi yapısına sahiptir. Değerleme konusu 2 numaralı parselin kuzey cephesinde geçen 7 metrelik imar yoluna cephesi yaklaşık 26,86 metre derinliği ise yaklaşık 23,00 metredir. Söz konusu 2 nolu parsel üzerinde her hangi bir yapı bulunmamakta olup boş arsa vasfındadır. Taşınmaza ulaşım ana arter üzerinden sağlanmakta olup, bölgede alt yapı çalışmaları yapılaşmaya paralel olarak devam etmektedir.

Tutak Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgilere göre rapora konu ana taşınmazın konumu imar paftasıyla uyumlu olup 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre 'Konut Alanı' lejantlı olan taşınmazlar için yapılaşma koşulları Ayrık Nizam, 2 kat, hmax: 6,50 Taks: 0,2, Kaks: 0,4 olarak belirlenmiş alanda kaldığı görülmüştür. Parseller net parsel olup, yola terki bulunmamaktadır.

Bölgede yapılaşma oranı artış göstermekte olup son zamanlarda çok katlı betonarme yapıların sayısında artış söz konusu olup,23 katlı konut amaçlı müstakil yapılar mevcuttur. Konu taşınmaz sosyal donatı alanlarına yakın olup kamu kurumlarından istifadesi tamdır. Gelir düzeyinin orta kesimin tercih ettiği bölgenin ulaşım ve alt yapı konusunda sıkıntısı bulunmamaktadır. Yakın konumda, Tutak Akar Yakıt İstasyonunu, Tutak İmam Hatip Lisesi, Tutak Anadolu Lisesi, Tutak Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Atatürk İlk Öğretim Okulu, Tutak Sağlık Ocağı gibi önemli kurumlar bulunmaktadır.