Ağrı Merkez de İmarlı Arsa

 • Bankadan
 • 885 m2

Özellikler

  • Tapu no
   1649
  • Pafta
   30.30.T.B.30.30.S.C
  • Ada
   185
  • Parsel
   16
  • Tapu Bilgisi
   Arsa Tapusu
  • Emsal
   3.5

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Teminat Bedeli
   !
   5.000 TL

Harita

Açıklama

Açık adres: Hürriyet mahallesi, Topçular caddesi, 1822 sokak, 185 ada/ 16 nolu parsel Merkez/ Ağrı

Ulaşım: Keşişyolu caddesi üzerinden kuzey istikamette ilerlerken sol tarafta Topçular caddesine dönülür . Yaklaşık 100 metre ilerde sağ tarafta bulunan 1822. sokağa sapılarak yaklaşık 100 metre ilerde sağ tarafta konumludur. Taşınmaz konut alanı imarlı ve yapılaşmanın konut ihtiyacına paralel olarak ilerlediği bir bölgede konumludur. Bölge, kentin eski yerleşim alanlarından birisi olup genellikle  mesken kullanımlı tek katlı veya 2-3 katlı yapıların yoğun yapıldığı bir bölge olup son zamanlarda sayı olarak artış gösteren zemin katları ticari, normal katları mesken fonksiyonlu çok katlı betonarme yapılar bulunmaktadır. Bölgede yapılaşma süreci tamamlanmamış ise de, doluluk oranı yüksek seviyededir. Taşınmaz sosyal donatı alanlarına yakın olup kamu kurumlarından istifadesi tamdır. Bölgede her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır. Bölgeye ulaşım Topçular caddesi güzergahında seyir eden toplu taşıma araçları veya hususi araç ile sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü yer almaktadır.

 Özellikler: 885.50 m2 yüzölçümlü 185 ada 16 nolu parseldir. Parselin mülkiyeti hisseli değildir. Taşınmazın yola terki olmadığı bilgisi alınmıştır. Parsel konut alanı içerisinde olup yapılaşma koşulları arka bahçe çekme mesafesi 3,5 metre, bitişik nizam ve 5 kattır.  Parselin tek başına yapı yapılabilecek nitelikte olduğu, alan, cephe ve derinlik olarak yapılaşmaya uygun olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin batı cephesindeki 7 metrelik imar yoluna yaklaşık 17 metre cephesi bulunmakta olup parsel derinliği ise yaklaşık 43 metredir. İmar paftası ile arsanın konumu uygundur. Bölgede yapılaşma %50-75 aralığındadır. Bölgede altyapı ve ulaşım konusunda eksiklik bulunmamakta olup genellikle tek katlı müstakil yapılaşma söz konusudur. Konu taşınmaz merkezi konumda yer almaktadır. Parselin çevresi bahçe duvarı ile çevrili olup üzerinde herhangi bir yapılaşma bulunmamaktadır.

Arsa merkezi konumlu olması, yakın çevrede önemli kurumlara bulunması, bölgede yapılaşma ve gelişme oranında nüfus artışı yaşanması ve imarlı olması açısından yatırım ve kullanım amaçlı değerlendirilebilir.

Gizle Hepsini Gör