Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Afyonkarahisar İhsaniye Yaylabağı'nda 4+1 193 m2 Villa

Bankadan 4 + 1 193m2

Özellikler

Tapu no 5594
Pafta 0
Ada 105
Parsel 86
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 12
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 3191

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yaylabağı Kasabası, Esentepe Mahallesi, Pınar sokak, Kırkpınar Termal villaları, No: 2/11, Daire: 11, İhsaniye, Afyonkarahisar

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaza ulaşmak için İhsaniye İlçe merkezinden hareket edilerek Gazlıgöl Kasabası istikametinde ilerlenir. Kasabadan Eskişehir­-Afyon Karayoluna çıkılarak kavşaktan Eskişehir istikametine dönülür ve ~400 m sonra sağa Termal tesisler bölgesine dönülür. İç yolda ~ 50 m ilerlendiğinde yolun çatal olduğu noktada sağ taraftan ~ 230 m ilerlenir ve sola dönülerek ~ 60 m ilerlendiğinde sağımızda kalan ve konu taşınmazın içinde yer aldığı site girişine ulaşılmış olur. Bölge termal turizm tesislerinden oluşmakta olup, devre mülk, otel ve termal tatil siteleri bölgede yer almaktadır. Bölge genelinde imarlı ve TTA (Turizm Tesis Alanı) içinde kalan bir çok arsa bulunmaktadır. Termal turizm bölgesi yerli turizm potansiyeli olan bir bölge olup, sağlık turizmi konusunda ünlenmiştir. Bölge altyapısı ve çevre düzenlemeleri vasat durumdadır. Belediye hizmetleri yetersiz durumdadır. Bölgenin ana karayolu üzerinde yer alması nedeniyle toplu ulaşım olanakları üst düzeydedir.

Özellikler: 11 numaralı bağımsız bölüm proje bilgilerinde belirtilen alanları; zemin katı ~ brüt 95 m2, 1.kat 105 m2 ve teras kat ise ~23 m2 olup, toplam alanı 223 m2'dir. Mahallinde yapılan ölçümlere göre zemin kat yaklaşık brüt 95m2, 1.kat yaklaşık 75m2, teras yaklaşık 23 m2 olmak üzere toplam 193 m2 alana sahiptir. Meskenin içinde mutfak ve hol iptal edilmiş ve giriş kapısının önüne garaj alanı yapılmıştır. Mutfak alanı salon kısmından bölünmüştür. Giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları ise ahşap imalattır. Islak zeminler mermer kaplanmış, oda zeminleri ise lamine parke durumundadır. Hamam kısmının tavanları yosun tutmuş ve kötü durumda olduğu, hamamın zemin ve duvarlarının bakım gerektirdiği görülmüştür. Oda duvarları saten alçı üzeri saten plastik boya ile boyanmış, tavanlar kartonpiyerli ve plastik boyalıdır. Mutfak dolapları hazır imalat olup, tezgahı mermer, tezgah alnı ise fayans kaplanmıştır. Banyo ve WC vitrifiyeleri tamdır. Mesken termal su ile ısıtılmakta olup, teras katı hariç diğer odalarında sandviç panel kalorifer petekleri mevcuttur. Teras katta projede belirtildiği gibi 1 oda bulunmaktadır.

105 ada 86 parsel üzerinde 3.190,92 m2 yüzölçümüne sahip arsa üzerinde yer alan, 12 adet dubleks ve tripleks tarzında konuttan oluşmaktadır. Parsel üzerinde yer alan termal tesisin girişi kuzey batı yönünde olup, parselin yola cephesi ~ 45 m uzunluğundadır. Parselin çevresi duvar ile çevrili durumda, parsel içi zeminler ise kilitli taş döşenmiştir. Parsel üzerindeki yapıların yerleşimi ise parsel girişinde yol cephesi boyunca 5 bağımsız bölüm bulunmakta olup soldan sağa doğru 8,9,10,11,12 bağımsız bölüm ( 11 numaralı bağımsız bölüm; zemin kat, 1. kat ve teras katlı villa olarak vaziyet planında belirtilmiştir.), batı kenar boyunca ise bitişik şekilde, 7 bağımsız bölüm mevcut olup, güney batı kenardan itibaren kuzeye doğru 1,2,3,4,5,6,7 bağımsız bölümler olarak numaralandırılarak vaziyet planında belirtilmiştir. Site içinde kuzey batı cephedeki konutların zemin katlarında tesise ait dükkan/depo tarzında yapıların yer aldığı görülmüştür. Binaların dış cepheleri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyanmış durumdadır. Bina giriş holü, kat holü ve merdivenler mermer döşenmiş, kat holünün duvarları plastik boyalı durumdadır. Konutların giriş kapıları çelik kapı şeklindedir. Binaların ısıtılması ise termal sıcak su ile yapılmaktadır.

Not: 08/01/2002 tarihli yapı ruhsatı ve 06/12/2006 yapı kullanma izin belgesi (iskan) bulunmaktadır.