COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Afyonkarahisar İhsaniye Türbe Mahallesinde Fırın, Ev ve Arsası

Bankadan 4 227m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12512
Oda Sayısı 4
Metre Kare 227m2
Ada 0
Parsel 3767
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 2
İskan Tarihi 21/03/2012
Ruhsat Tarihi 28/12/2011
Arsa Yüzölçümü 925

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Türbe Mahallesi, İstasyon Caddesi, No: 29, Karacaahmet köyü, İhsaniye/AFYONKARAHİSAR 29/A

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

İHSANİYE KARAYOLU ÜZERİNDE, imar plan sınırları içerisinde, iskan almış olması ve onaylı  mimari projesinin bulunması önemli avantaj, 925.62 m2 TAM PAYLI ARSASI üzerinde 227.00 m2 kapalı alana sahip, EV ve İŞ YERİ BİRLİKTE KULLANIMA MÜSAİT MÜSTAKİL BİNA FIRSATI
Özellikler: Taşınmaz İstasyon Mevkiinde bulunmakta olup 3767 parsel no.lu ve “Betonarme 1. Kat Fırın, 
2. Kat Misafir Evi ve Arsası” vasıflıdır. Parsel üzerinde bulunan mevcut yapı ruhsatsız olup yapı bodrum kat ve zemin kat olmak üzere toplamda 2 katlı olarak inşa edilmiştir. Yapı bodrum katı brüt 115 m2 ve zemin katı 115 m2 alanlı olmak üzere toplamda 230 m2 inşaat alanına sahip yığma kagir bir binadır. Yapının çatısı ahşap oturtma çatılı ve kiremit örtülüdür. Taşınmaz 3767 parsel 925,62 m2 yüz ölçümüne sahip imarlı parsel üzerinde zemin katı 138 m2 alanlı ve normal 1.katı ise 49,20 m2 alana sahip toplam 187,20 m2 inşaat alanına sahip 2 katlı betonarme tek bir bina ile bu binaya bitişik olarak yığma tarzında inşa edilmiş 40 m2 alanlı müştemilat yapısından ibarettir. Parsel topografik olarak eğimsiz ve geometrik olarak ise dikdörtgene yakın bir şekle sahiptir. Bina müstakil tarzda inşa edilmiş olup kat irtifakı kurulu değildir. İş yeri olarak inşa edilen binanın zemin katında ürün deposu, hamurhane, fırın, satış ofisi, personel giyinme ve soyunma odası ve antre hacimleri mevcuttur. Normal 1.katında ise personelin kalması için yaşam odası, yatak odası, WC/duş ve antre hacimlerinden oluşan misafirhane kısmı mevcuttur. Bina dış cephesi sıvalı ancak boyasız durumda olup; satış kısmında dış cephesi alüminyum kompozit kaplamalıdır. Taşınmazın içi görülmemiştir. Yapı 3­-A sınıfı olup işçilik ve malzeme kalitesi olarak ortalama kaliteye sahiptir. Taşınmazın içi görülmemiştir.
Ulaşım: Karacaahmet Köyü 6360 sayılı kanun kapsamında kapanan belediye olup köy statüsüne düşmüştür. Köyün 
yaklaşık 250 nüfuslu bir köy olup; köy İhsaniye İlçe merkezine ~ 9 km., Afyonkarahisar şehir merkezine ise ~40 km. mesafede konumludur. Köy kapanan belediye olması sebebi ile imar planına sahip olup; Afyonkarahisar İl Özel İdaresi yetki ve sorumluluk sahasında kalmaktadır. Kapanan belediyeye ait tüm imar planı, ruhsat, iskan ve proje belgeleri bu kuruma teslim edilmiştir. Köy içerisinde yapılaşma ağırlıklı olarak 1-­2 katlı müstakil tarzda; içerisinde konut, ahır/besihane, samanlık ve depo/garaj tipi yapıların bir arada bulunduğu avlulu veya bahçeli tarzdadır. Bölge halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bölge genelinde bireysel olarak inşa edilmiş küçük ve orta ölçekli besi çiftlikleri mevcuttur.
Not: 28/12/2011 tarihli yapı ruhsatı ve 21/03/2012 tarihli yapı kullanma izin belgesi (iskanı) bulunmaktadır.