Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Afyonkarahisar Eynihankuzviran Köyü'nde 1132 m2 Tarla

Sahibinden 1132m2

Özellikler

Tapu no 8303
Pafta J25-d-23-c
Ada 174
Parsel 18
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Eynihankuzviran Köyü Kocadere Mevkii 174 ada 18 parsel İhsaniye/Afyonkarahisar

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz Afyonkarahisar ili, İhsaniye ilçesi, Eynihankuzviran Köyü, Kocadere Mevkii, 174 ada,18 parsel numaralı ve Tarla vasıflı tarım arazisidir. Taşınmaza ulaşmak için Eynihankuzviran Köyünden kuzey istikametinde Eskieymir Köyüne doğru yaklaşık 1.850 m. ilerlenir ve sağa kadastro yoluna dönülerek aşağıya doğru inildiğinde taşınmazlara ulaşılır. Eynihankuzviran Köyü Ihsaniye Ilçesine yaklasık 22 km. ve Afyonkarahisar şehir merkezine ise 32 km. mesafede konumludur.

Özellikler: Taşınmaz 1.132,88 m2 yüzölçümüne sahip ve tarla vasfındadır. Parselin kadastro yoluna cephesi bulunmayıp, güney ve doğu yönünden kuru dere yatağına cephelidir. Diğer tüm cepheleri ise komsu parsellere sınırlıdır. Parsel sınırlarını belirleyici tel, çit veya duvar benzeri sınırlayıcı bir unsur bulunmamakta olup; tarla doğal sürümüne bağlı olarak belirgindir. Hali hazırda üzerinde yapı bulunmayan tarla üzerinde ekili ürün bulunmadığı görülmüştür. Yakın çevresinde yeterli sulama imkanı bulunmayan tarla bakımlı olup yılda tek ürün veren ve boşluklu tarım yapılabilen bir tarla durumundadır. Toprak yapısı az taslı ve verimli olarak nitelendirilebilir.

Taşınmazın bulunduğu Eynihankuzviran Köyü yaklaşık 250 nüfuslu olup, köy dağınık 4 mahalleden oluşmaktadır. İhsaniye ilçe merkezine 22 km. ve Afyonkarahisar şehir merkezine 32 km. mesafede olan bölgeye ulaşım özel araçlar ve toplu tasıma araçları ile sağlanmaktadır. Bölge halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Bölgede bireysel olarak küçük ve orta ölçekli besicilik yapılmaktadır. Yapılaşma köy merkezinde 1-2 katlı içerisinde konut, besihane, ahır, samanlık ve depo tarzı yapılarında bulunduğu avlulu evlerden oluşmaktadır. Bölge halkı ihtiyaçlarını köy pazarından ve ilçe merkezinden sağlamaktadır.