Afyonkarahisar Dinar'da 12300 m2 Tarla

Bankadan • 12300m2

Özellikler

Tapu no 5281
Pafta -
Ada 169
Parsel 22
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Afyonkarahisar İli, Dinar İlçesi, Çiçektepe / Atatürk Köyü, Pirenlik Mevkii 169 Ada 22 Parsel

Açıklama

Ulaşım: Dinar İlçe merkezinden hareket ile Afyon­-Denizli karayolu boyunca Afyon istikametinde yaklaşık 7,5 km. ilerlenir ve sağa Isparta­-Afyon karayoluna dönülür. 1.750 m. sonra sola Konya­-Denizli karayoluna dönülerek 36 km. devam edilir. Sola tarafta yer alan Çiçektepe Köyüne dönülerek 1.850 metre ilerlendiğinde köy merkezine varılır. Konu taşınmaz Çiçektepe Köyünün yaklaşık 1 km. batısında konumludur.

Özellikler: Konu taşınmaz imar plan sınırları ile köy yerleşik alanı sınırları dışında olup; 3194 sayılı İmar Kanunun "Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği" hükümlerine tabidir. Parselin kadastro yoluna cephesinin bulunmaması sebebi ile yönetmelik gereği üzerinde yapılaşma imkanı bulunmamaktadır. Taşınmaz Afyonkarahisar İl Özel İdaresi yetki ve sorumluluk sahası içerisinde kalmaktadır. Parsel topografik olarak az eğimli bir zemine sahip olup, dikdörtgene benzer bir şekle sahiptir. Kadastro yoluna cephesi olmayıp tüm cepheleri komşu tarlalara sınırlıdır.

Parsel sınırlarını belirleyici herhangi bir tel, çit veya duvar benzeri unsur bulunmamaktadır. Hali hazırda üzerinde yapı bulunmayan taşınmaz üzerinde yaklaşık 220 adet vişne ağacı bulunmaktadır. Dinar İlçe Tarım Müdürlüğünde yapılan incelemede bölge tarım arazilerinin kuru tarım arazisi olduğu ve konu taşınmazın sulama imkanının bulunmadığı bilgisi alınmıştır.