COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Afyonkarahisar Çobanlar Yavuzselim'de 1914 m2 Tarla

Bankadan 1914m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 5921
Metre Kare 1914m2
Ada 742
Parsel 118
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 10

Adres

Yavuz Selim Mah. Dombey Öldüren Mevkii Çobanlar/Afyonkarahisar

Açıklama

Ulaşım: Söz konusu taşınmaza ulaşmak için ilçe merkezinde İstiklal Caddesi üzerindeki Kara Dede Camisinden hareket edilir ve kuzeybatı yönünde cadde boyunca yaklaşık 700 m. ilerlenir. Yunus Emre Camisine varıldığında önümüze gelen Y kavşaktan sağa Ceylan Sokağa girilir. Sokak boyunca yaklaşık 440 m. ilerlendiğinde konu taşınmaz. sağ tarafta yoldan 120 m içeride kalmaktadır.

Özellikler: yapılan incelemede konu parselin imar durumu 
görülmüş olup, parselin 10 m genişliğinde olan imar yoluna ~12 m terki olduğu, terk alanının doğusunda ~ 20 m2 imar içinde kalan; ayrık nizam, 2 kat, TAKS:0,25 ve KAKS:0,50 imar koşullarına sahip alanı olduğu görülmüştür. Kalan kısım ise imar dışında ve tarımsal alan sınırları içindedir.

İmar içinde kalan alan (~20 m2) tek basına yapılaşmaya yeterli değildir. Parselin kalan kısmı olan 1.880 m2 alan ise tarla vasıflıdır. Taşınmazın kadastro yoluna cephesi ve kendisine ait su kaynağı bulunmamaktadır. Parsel çevresinde sulama olanakları mevcuttur. Konu taşınmazın toprak yapısı tarıma elverişli durumda, parsel üzerinde arpa bitkisi ekili olduğu görülmüştür. Konu tarım arazisi üzerinde ekspertiz günü itibariyle yapılaşma bulunmamakta ve parsel sınırları yerinde belirgin değildir. Parsel çevresi tarımsal parseller ile çevrelenmiş durumdadır.