Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Adana Yüreğir Akdeniz Mahallesinde Natamam Dubleks Villa

Bankadan 3 + 1 133m2

Özellikler

Tapu no 11472
Ada 9562
Parsel 19
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 1
Natamam Evet
Arsa Yüzölçümü 313

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Akdeniz Mahallesi, 432. Sokak, B Blok, Bina No: 1/1/1, Yüreğir / ADANA

Açıklama

Özellikler: B Blok 2 bağımsız bölüm nolu dubleks mesken parselin batı sınırından doğuya doğru 2. sırada bulunan dubleks meskendir. Mimari projesine göre taşınmazın zemin katı (giriş katı) salon, mutfak ve wc bölümlerinden oluşmakta brüt 65 m2 alanlı, 1. katı 3 oda, 2 banyo, çamaşırlık ve teras bölümlerinden oluşmakta brüt 68 m2 (17 m2 teras hariç) alanlı olmak üzere taşınmaz toplamda 133 m2 (17 m2 teras hariç) alanlıdır. Dışarıdan yapılan incelemelerde boş durumda olduğu gözlenmiştir. İnceleme işlemi dışarıdan yapıldığından iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.
Taşınmazın da bulunduğu parsel alanı üzerinde bitişik nizamda inşa edilmiş Z+1 katlı 3 adet dubleks mesken mevcuttur. Binalar parselin batı sınırından doğuya doğru 1, 2 ve 3 bağımsız bölüm olarak tescil edilmiştir. Binaların bahçe duvarı ve bahçe tanzimi yapılmış olup otopark alanları mevcuttur. Genel olarak orta kalitede malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olduğu gözlenen dubleks meskenler bakımlı durumdadır.
Ulaşım: Karataş Bulvarı üzerinde güney istikamette gidişte bulvar üzerinde bulunan Sakıp Sabancı Ortaokulu geçildikten yaklaşık 200 m sonra sol (güneydoğu) devam eden sokak Akdeniz Mahallesi 506. Sokaktır. Sokağa girişten itibaren yaklaşık 350 m sonra sola devam eden sokak 470. Sokaktır. Bu sokak üzerinde yaklaşık 500 m sonra sağa devam eden sokak 462. Sokak olup sokağa girişten itibaren yaklaşık 75 m sonra sol tarafta bulunan bitişik nizamda inşa edilmiş Z+1 katlı dubleks meskenler değerlemeye konu taşınmazı da teşkil etmektedir. Akdeniz Mahalesi İl merkezinin güneydoğusunda yer almaktadır. Mahalle genelinde yapılaşma yaklaşık %60 seviyelerinde olmakla birlikte ağırlıklı olarak gecekondu tarzı tabir edilen ruhsatsız 1 ila 3 katlı müstakil konut binalarından oluşmaktadır. Bölge genelinde imar planlarında görülen yolların bir kısmı açılmış, açılmış olan yolların da büyük kısmının kaplamaları yapılmamıştır. Alt ve üst yapı eksiklerinin yanı sıra toplu taşıma araçlarının sık olmaması nedeni ile taşınmazın da bulunduğu bölgeye ulaşım zordur.
Not: 15.12.2014 tarihli yeni yapı ruhsatı mevcuttur.