Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Adana Seyhan Şakirpaşa'da 4 Katlı İmalathane

Şirketten 827m2

Özellikler

Tapu no 9271
Ada 9736
Parsel 25,33
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Bina Yaşı 8
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 4

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

ŞAKİRPAŞA Mah. ŞAKİRPAŞA Cad. No: 156 / SEYHAN / ADANA

Adana Seyhan Şakirpaşa'da 4 Katlı İmalathane

Açıklama

Ulaşım: Şakirpaşa Caddesi üzerinde batı istikamette gidişte yolun sağ (kuzey) tarafında Şakirpaşa Kapalı Semt Pazarı bulunmaktadır. Semt pazarından yaklaşık 50 mt önce yolun sağ (kuzey) tarafında bulunan Z+3+Çatı katlı, 156 dış kapı numaralı bina konu 9736 ada 25 ve 33 parselleri teşkil etmektedir.

Özellikler: 9736 Ada 25 Parsel; 276 m² alanlı "Arsa" vasıflı taşınmazdır. Geometrik olarak yamuk formunda ve düz bir topografik yapıya sahiptir. Seyhan Belediyesinde incelenen imar planı yapılaşma şartlarına göre Atrium 2 kat Taban oturumu %80 olarak belirlenmiştir.Yerinde yapılan incelemelerde Zemin kat+3 normal kat+ teras kat olarak inşa edilmiştir.9736 ada 25 ve 9736 ada 33 parsel üzerinde parsel sınırları bulunmamakta olup, iki parselin ortasına tek yapı olarak inşa edilmiştir.Zeminler şap kaplı, duvarlar plastik boyalıdır.Zemin kat ve 1. Normal kat imalathane oalrak kullanılmaktadır.2. normal kat ve 3. Normal kat ise boş vaziyettedir.

9736 Ada 33 Parsel; 551 m² alanlı "Arsa" vasıflı taşınmazdır. Geometrik olarak yamuk formunda ve düz bir topografik yapıya sahiptir. Seyhan Belediyesinde incelenen imar planı yapılaşma şartlarına göre Cadde cephesi Bitişik nizam 4 kat ticaret, arka cephesi, Atrium 2 kat Taban oturumu %80 olarak belirlenmiştir.Parseller üzerinde parsel sınır ayrımı olmaksızın betonarme yapı tarzında, bitişik yapı nizamında Z+3+Çatı katlı bina inşa edilmiştir. Seyhan Belediyesi ruhsat bölümünde yapılan araştırmalarda bina ile ilgili herhangi bir yapı ruhsatı, yapı kullanım izin belgesi, imar affı durum belgesi vb. herhangi bir resmi kayıt yoktur. Binanın zemin katı idari bölüm ve imalathane alanlarından oluşmakta yaklaşık brüt 785 m² alanlı, 1. katı tek hacimli yaklaşık brüt 785 m² alanlı, 2. katı tek hacimli yaklaşık brüt 575 m² alanlı (teras hariç), 3. katı tek hacimli yaklaşık brüt 285 m² alanlı (teras hariç), çatı katı mutfak ve 1 oda bölümlerinden oluşmakta yaklaşık brüt 95 m² alanlı (teras hariç) olmak üzere toplam 2.525 m²alanlıdır. Asansörlü binanın girişi güney cephede 33 parselden ve doğu cephede 25 parselden sağlanmakta olup dış cephe otomatik daraba kapı, yer döşemeleri kısmen gro beton, kısmen karo mozaik, duvarları plastik boyalı, pencereler pvc dir. Genel olarak orta kalitede malzeme ve işçilikle tefriş edilmiş olduğu gözlenen bina kısmen bakımsız durumdadır. Halihazırda boş durumda olan binanın Şakirpaşa Caddesine cepheli olması nedeni ile mobilya satış mağazası ve imalathane sektörüne yönelik kullanım yapısına uygundur. Ancak günümüz ekonomik koşulları ve yapının kapalı kullanım alanının büyük olması nedeni ile alıcı ve kullanıcı alternatifleri kısıtlıdır.Parseller üzerinde inşa edilmiş olan binanın, kaçak yapı olması, imar planı yapılaşma şartlarına uygun olmaması, ruhsatlandırılamayacak olması nedenleri ile fiyatlandırmada arsa değeri, mevcut durum değerinde bina+arsa değeri takdir edilmiştir.

Not: Seyhan Belediyesi İmar Müdürlüğünde bulunan ilgili imar paftası incelenerek; konu 9736 Ada 25 ve 33 parsellerin halihazır konum uygunlukları teyit edilmiştir. 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına göre taşınmazlar ''Düşük Yoğunluklu Konut Alanı'' dahilinde kalmaktadır. Parsel üzerindeki yapılaşma şartları 33 parselde cadde cephesinde Bitişik nizam 4 kat, arka cephesinde Atrium 2 Kat, taban alanı parsel alanının %80'i olarak belirlenmiştir. 25 parselde Atrium 2 Kat, taban alanı parsel alanının %80'i olarak belirlenmiştir.