Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Karataş'ta Hisseli Bina Ve Arsası

Şirketten 3 815m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18728
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
815m2
Ada:
0
Parsel:
499
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
35
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

ADALI MAH. ADALI (Küme Evler) NO:14, 14/1, 14/2, 14/3, 15, 15/A, 15/1 KARATAŞ / ADANA

Uzman Görüşü

Taşınmazın ulaşımının kolay olması ve geniş kullanım alanına sahip olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmazın yer aldığı 0 ada 499 parsel üzerinde 1B yapı sınıfında 3 adet tarımsal amaçlı depo, 3A yapı sınıfında 1 adet tek katlı mesken binası ve 1 adet Z+1 katlı mesken binası bulunmaktadır. Bina toplam 815 m2'dir, binanın 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. 

Depo Amaçlı Yapılar: Yapıların basit yığma tarzda ve çatı örtülerinin, atermit ve bükme saclı olarak inşa edildiği gözlenmiştir. Parselin kuzeybatı cephesinde bulunan depo (Depo-1) yaklaşık 235 m² alanlı, güneybatı cephesinde bulunan depo (Depo-2) yaklaşık 180m² alanlı ve güneydoğu cephesinde bulunan depo (Depo-3) yaklaşık 145m² alanlı olarak hesaplanmıştır. 

Tek Katlı Mesken Yapısı: Parselin kuzey orta kısmında bulunan tek katlı mesken yapısının betonarme olarak inşa edildiği gözlenmiş ve uydu ölçümüne göre yaklaşık 120 m² alanlı olarak hesaplanmıştır. 

2 Katlı Mesken Yapısı: Parselin kuzeydoğu kısmında bulunan 2 katlı mesken yapısının betonarme olarak inşa edildiği gözlenmiştir. Uydu ölçümüne göre taban alanı yaklaşık 120 m² alandan toplam yapı alanı 240 m2 olarak hesaplanmıştır

Taşınmazın bulunduğu Adalı köy dâhilinde toplulaştırma tamamlanmış olup buna bağlı olarak çok sayıda su kanalı ve yeni yapılmış yollar ile sulama sorunu ve tarlalara ulaşım sorunu çözümlenmeye çalışılmış ise de kış aylarında tarlalara ulaşım mevsimsel olarak kısıtlı olduğu gözlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölge değişken toprak yapısına sahip olup bölgesel olarak farklılıklar göstermektedir. Buna göre köy dâhilinde köy merkezinin güney ve güneydoğu kısımlarda çorak araziler mevcut olup verimli araziler genel itibari ile köy merkezinin kuzeyinde konumludur. Köy merkezinde ise 1-2 katlı müstakil tarzda binalardan oluşan bir yapılaşma vardır. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Not: Taşınmaz 3402 sayılı Kadastro Kanununun 18, 22-a, Ek-5, Geçici 8, Ek-1 inci ve diğer maddeler kapsamında Kadastro Güncelleme Çalışmalarına tabidir. 

2565 SK 28.Md. Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır. Tapu müdürlüğünden alınan şifahi bilgiye göre Askeri Çıkarma bölgesi olması nedeni ile bu beyanın bölgenin tamamına tesis edildiği yabancılara satış yapılamayacağı ancak T.C uyruklu vatandaşlara satışta engel teşkil etmeyeceği beyan edilmiştir. 

Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Adres bilgi sistemindeki konum itibari ile parsel üzerinde No:14, No:14/1, No:14/2 ve No:14/3 dış kapı numaralarının taşınmaza isabet ettiği görülmektedir. Alıcının adres bilgilerini Karataş belediyesinden teyit etmesi tavsiye edilmektedir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.