12 Taksit İmkanıyla Gayrimenkulde Ödeme Kolaylığı Tapu.com'da! Detaylı Bilgi İçin Hemen Tıklayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Karataş'ta Hisseli Bina Ve Arsası

Şirketten 3 815m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18728
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
815m2
Ada:
0
Parsel:
499
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
35
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

ADALI MAH. ADALI (Küme Evler) NO:14, 14/1, 14/2, 14/3, 15, 15/A, 15/1 KARATAŞ / ADANA

Uzman Görüşü

Taşınmazın ulaşımının kolay olması ve geniş kullanım alanına sahip olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmazın yer aldığı 0 ada 499 parsel üzerinde 1B yapı sınıfında 3 adet tarımsal amaçlı depo, 3A yapı sınıfında 1 adet tek katlı mesken binası ve 1 adet Z+1 katlı mesken binası bulunmaktadır. Bina toplam 815 m2'dir, binanın 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. 

Depo Amaçlı Yapılar: Yapıların basit yığma tarzda ve çatı örtülerinin, atermit ve bükme saclı olarak inşa edildiği gözlenmiştir. Parselin kuzeybatı cephesinde bulunan depo (Depo-1) yaklaşık 235 m² alanlı, güneybatı cephesinde bulunan depo (Depo-2) yaklaşık 180m² alanlı ve güneydoğu cephesinde bulunan depo (Depo-3) yaklaşık 145m² alanlı olarak hesaplanmıştır. 

Tek Katlı Mesken Yapısı: Parselin kuzey orta kısmında bulunan tek katlı mesken yapısının betonarme olarak inşa edildiği gözlenmiş ve uydu ölçümüne göre yaklaşık 120 m² alanlı olarak hesaplanmıştır. 

2 Katlı Mesken Yapısı: Parselin kuzeydoğu kısmında bulunan 2 katlı mesken yapısının betonarme olarak inşa edildiği gözlenmiştir. Uydu ölçümüne göre taban alanı yaklaşık 120 m² alandan toplam yapı alanı 240 m2 olarak hesaplanmıştır

Taşınmazın bulunduğu Adalı köy dâhilinde toplulaştırma tamamlanmış olup buna bağlı olarak çok sayıda su kanalı ve yeni yapılmış yollar ile sulama sorunu ve tarlalara ulaşım sorunu çözümlenmeye çalışılmış ise de kış aylarında tarlalara ulaşım mevsimsel olarak kısıtlı olduğu gözlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu bölge değişken toprak yapısına sahip olup bölgesel olarak farklılıklar göstermektedir. Buna göre köy dâhilinde köy merkezinin güney ve güneydoğu kısımlarda çorak araziler mevcut olup verimli araziler genel itibari ile köy merkezinin kuzeyinde konumludur. Köy merkezinde ise 1-2 katlı müstakil tarzda binalardan oluşan bir yapılaşma vardır. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

Not: Taşınmaz 3402 sayılı Kadastro Kanununun 18, 22-a, Ek-5, Geçici 8, Ek-1 inci ve diğer maddeler kapsamında Kadastro Güncelleme Çalışmalarına tabidir. 

2565 SK 28.Md. Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır. Tapu müdürlüğünden alınan şifahi bilgiye göre Askeri Çıkarma bölgesi olması nedeni ile bu beyanın bölgenin tamamına tesis edildiği yabancılara satış yapılamayacağı ancak T.C uyruklu vatandaşlara satışta engel teşkil etmeyeceği beyan edilmiştir. 

Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Adres bilgi sistemindeki konum itibari ile parsel üzerinde No:14, No:14/1, No:14/2 ve No:14/3 dış kapı numaralarının taşınmaza isabet ettiği görülmektedir. Alıcının adres bilgilerini Karataş belediyesinden teyit etmesi tavsiye edilmektedir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.