COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Adana Karataş Karşıyaka Mahallesinde Dubleks Daire

Bankadan 4 + 2 226m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11470
Oda Sayısı 4 + 2
Metre Kare 226m2
Ada 410
Parsel 15
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 5
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm 19

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Karşıyaka Mahallesi, 307 Sokak, Bina No:7 , K:4 D:19 KARATAŞ /

Adana Karataş Karşıyaka Mahallesinde Dubleks Daire

Açıklama

Özellikler: 19 bağımsız bölüm 4. katta bina giriş yönünden binaya bakıldığında sol ön kolda güney ve doğu cephelidir. Projesine göre, 4. katta antre,hol, salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta, çatı katta aynı alan ölçülerinde 3 adet hacimden oluşmaktadır. Taşınmaz 4. katta 113 m², çatı katta 113 m² olmak üzere toplam 226 m² kullanım alanlıdır. İnceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup, iç mekan özellikleri tespit edilememiştir. 
Parsel üzerinde 1 adet tek bloklu bina bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina projesine göre 2 bodrum + 1 zemin + 4 normal + çatı kattan oluşmaktadır. Binanın 2. bodrum katında otopark, 1. bodrum katında 2 adet mesken, kapıcı dairesi, sığınak ve hidrofor, zemin katta bina girişi ve 4 adet mesken, 1, 2 ve 3. normal katlarda 4'er mesken ve 4. normal kat+ çatı katında ise 4 adet dubleks mesken olmak üzere toplam 22 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Asansörlü olan binanın mesken girişi doğu cepheden olup, merdiven sahanlıkları dar ve karanlıktır. Giriş kapısı alüminyum, yer döşemeleri mermerdir. 
Ulaşım: Adana ilinin güneyinde ve il merkezine 45 km mesafede Akdeniz sahilinde bulunan Karataş ilçesinin çarşı merkezinin içinden sahile kadar giden yol Atatürk Bulvarı'dır. Atatürk Bulvarı'nın güney bitiminde doğu-batı istikamette devam eden cadde Sahil Caddesi'dir. Sahil Caddesi üzerinde batıya doğru devam edildiğinde 318 nolu sokakla birleşir. 318 nolu sokaktan batıya devam edildiğinde sağdan (kuzey) 6. Sokak 314 nolu sokaktır. 314 nolu sokaktan kuzey yönüne yaklaşık 200 m devam edildiğinde sağda (doğu) bulunan Z+4+Ç katlı, değerlemeye konu taşınmazın bulunduğu binaya ulaşılır. Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle 2 ve 3 katlı müstakil meskenler ile yazlık siteler bulunmaktadır. İlçe merkezine uzak konumda ise de sahile yakın olması nedeniyle ilçe halkı tarafından tercih edilmekte olan bölgede genelde yazlık amaçlı kullanılan konutlar mevcuttur. Yapılaşma oranı %50-60 seviyelerindedir. Altyapı hizmetlerinin yetersiz olduğu bölgede inşa edilen yazlık sitelerin altyapı ve ulaşım hizmetleri yapımcı müteahhit firmalar tarafından sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu çevre yazlık amaçlı tatilcilerin tercih ettiği konumdadır. Genelde orta gelir grubuna hitap etmektedir. 
Not: 20.11.2014 tarihli yeni yapı ruhsatı bulunmaktadır.