Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Adana Çukurova Yüzüncüyıl'da 5.987 m2 İmarlı Arsa

Şirketten 5987m2

Özellikler

Tapu no 8774
Ada 5200
Parsel 2
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.4
Emsal 1.2

Ödeme Detayları

KDV % 18
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

Mehmet Fuat Diblan Cd, Yüzüncüyıl Mahallesi (tapuda Kireçocağı Mahallesi) 5200 Ada 2 Parsel Çukurova/Adana

Açıklama

Ulaşım: Konum itibari ile Çukurova ilçe merkezinin güney bölgesinde yer alan taşınmaz, Seyhan Barajı ile Adana Çevreyolu arasında kalan bölgede dağınık olarak yer almaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bölgeden batı yönüne ve kuzey yönüne doğru gidildikçe villa sitelerinin yer aldığı görülmektedir. Taşınmaz bölgede, ticaret fonksiyonları açısından önemli iki aks olan Dr. Sadık Ahmet Bulvarı ve Turgut Özal Bulvarı’na yakın konumda olması ve Karaisalı Yolu üzerinde yer alması sebebi ile bölgenin yüksek şerefiyeli lokasyonlarının içerisinde yer almaktadır. Bu bölge büyük oranda orta ve üst gelir grubunun tercih ettiği bölge niteliğindedir.

Özellikler: Taşınmaz, Adana ili, Çukurova ilçesi, Kireçocağı Mahallesi’nde yer alan 5200 ada 1 parseldir.  Taşınmazın bulunduğu bölgenin topoğrafik olarak kısmen engebeli kısmen düze yakın olduğu batıya gidildikçe rakımı artan bir bölge olduğu görülmüştür. Konu taşınmazın bulunduğu bölgeye ulaşım Turgut Özal Bulvarı’nın devamı niteliğinde olan Karaisali Yolu ve Dr. Sadık Ahmet Bulvarı üzerinden sağlanmaktadır. Bölgede yer alan arazilerin genel itibari ile tarım alanı olarak kullanılmadığı ve çoğunlukla boş parsellerin bulunduğu görülmüştür. Bu parsellerin bir kısmı tarla bir kısmı arsa niteliğindedir. Değerlemeye konu taşınmazın mevcut Karaisali yolu ile Adana Çevreyolu arasında kaldığı görülmektedir.  Taşınmazın yüz ölçümü 5.987,00 m²’dir.  Taşınmazın sınırlarını belirleyen herhangi bir ayırıcı unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde değerleme tarihi itibariyle herhangi bir yapı yer almamaktadır.

Not: Taşınmaz 1/1.000 Uygulama İmar Planı alanında kalmaktadır. Parselden tekrardan DOP kesintisi yapılmayacağı öğrenilmiştir. Taşınmaz konut alanında kalmakta olup, Taks:0.4 Kaks: 1.2 olarak belirtilmiştir. Taşınmazın 90mt bulvara cepheli konumdadır. Mevcut durumda henüz imar yolları açılmamıştır.