1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Adana Ceyhan Çerkezkaramezar Mahallesinde 11972 m2 Tarla

Bankadan 11972m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12065
Metre Kare 11972m2
Ada 0
Parsel 126
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Çerkezkaramezar (Adapınar) Mah. Hafız Hoca Hüy Mevkii, 126 Parsel Ceyhan/Adana

Açıklama

Ulaşım: Adana İlinin yaklaşık 50 km doğusunda bulunan İlçe Ceyhan ilçesidir. Ceyhan İlçe merkezinin kuzeyinde bulunan Adana-Osmaniye yolu (D400) üzerinde doğu yönde yaklaşık 3 km gidildiğinde kuzeye doğru giden İncetarla Köy yolu ile kesişmektedir. İncetarla yolundan kuzey istikamette yaklaşık 8 km gidildiğinde Karakayalı Köyünden önce batıya doğru Adapınara giden yoldan yaklaşık 2 km batıda kesişilen sürme tarla yolunun yaklaşık 200 metre kuzeyinde doğu yönde 2. parsel konumunda bulunan 126 parsel olan tarla vasıflı taşınmazdır. 
Özellikler: Taşınmaz 126 parsel 11972 m2 alanlı 'Tarla' vasıflıdır. Taşınmazın bulunduğu bölge tarım arazilerinden oluşmaktadır. Sulama kanallarına yakın konumda olmasından dolayı su probblemi yaşanmamakta ve genellikle eğimsiz arazi olan bölgede toprağın ise verimli olduğu gözlenmiştir. Ağırlıklı olarak tek ürün mısır, pamuk ve kapruz yetiştirildiği gözlenmiştir. 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planına göre taşınmazın Sulama Alanı ve Tarım Arazisi sınırlarında kaldığı görülmüştür. Taşınmaz Adapınar Mahallesine 1 km, Karakayalı Mahallesine ise 2 km uzaklıktadır. Sulama çevresindeki DSİ su kanaletlerinden sağlanmakta olup ulaşımı ise batısındaki stabilize yol ile sağlanmaktadır. 
Halıhazırda taşınmaz üzerinde ekili ürün bulunmayıp bir önceki ürünün mısır olduğu tespit edilmiş olup bölgede genellikle tek ürün mısır ekiminin tercih edildiği ve tek ürün mısır ekildiğinde ortalama 1400-1600 kg/da ürün alındığı bilgisine ulaşılmıştır. Dekar başına tek ürün mısır tercih edildiğinde 1500 kg/dda ürün hasadı yapılabilecek olup TMO 2017 verilerine göre 0.815 TL/kg fiyattan toplam 1222 TL/da brüt gelir hesaplanmıştır. Bu bedelden %10 gider mahsup edildiğinde ise net gelir 1100 TL/da olarak hesaplanmıştır. 8 yıllık yatırım geri dönüş süresi dikkate alındığında 8800 TL/da bedelden yaklaşık 9 TL/m2 birim rayiç hesap edilmiştir. 
Not: Tapu senedi ve güncel tapu kaydına göre 30125 m2 alanlı olan taşınmazın güncel tapu kayıt örneğinde Ceyhan Kadastro Birimi beyanıyla 11972 m2 alanlı olarak düzeltildiği bilgisine ulaşılmıştır.Tapu kaydında de bu yönde beyan mevcuttur: TKGM portalında yapılan incelemede parsel alanının tapu kaydındaki beyana uygun olarak 11972 m2 olduğu anlaşılmıştır. Bu nedenle 11972 m2 içim yapılmıştır. 

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.