0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Ceyhan Çerkezkaramezar Mahallesi'nde 11972 m2 Tarla

Bankadan 11972m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
12065
Metre Kare:
11972m2
Ada:
0
Parsel:
126
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Çerkezkaramezar (Adapınar) Mah. Hafız Hoca Hüy Mevkii, 126 Parsel Ceyhan/Adana

Uzman Görüşü

Taşınmazın sulama kanallarına yakın olması, verimli araziye sahip olması ve ekilebilecek ürün çeşitliliğinin fazla olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: Adana ili Ceyhan ilçesi Çerkezkaramezar Mahallesi 0 ada 126 parsel konumlu 11972 m2 alanlı 'Tarla' vasıflı taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu bölge tarım arazilerinden oluşmaktadır. Sulama kanallarına yakın konumda olmasından dolayı su problemi bulunmamaktadır. Genellikle eğimsiz araziye sahip olan bölgede toprak verimlidir. Ağırlıklı olarak tek ürün mısır, pamuk ve kapruz yetiştirilmektedir. Halıhazırda taşınmaz üzerinde ekili ürün bulunmayıp bir önceki ürünün mısır olduğu tespit edilmiştir.

Çevre Düzeni Planına göre taşınmazın Sulama Alanı ve Tarım Arazisi sınırlarında kalmaktadır. Taşınmaz Adapınar Mahallesine 1 km, Karakayalı Mahallesine ise 2 km uzaklıktadır. Sulama çevresindeki DSİ su kanaletlerinden sağlanmakta olup ulaşımı ise batısındaki stabilize yol ile sağlanmaktadır. 

Not: Tapu senedi ve güncel tapu kaydına göre 30125 m2 alanlı olan taşınmazın güncel tapu kayıt örneğinde Ceyhan Kadastro Birimi beyanıyla 11972 m2 alanlı olarak düzeltildiği bilgisine ulaşılmıştır. Tapu kaydında de bu yönde beyan mevcuttur: TKGM portalında yapılan incelemede parsel alanının tapu kaydındaki beyana uygun olarak 11972 m2 olduğu anlaşılmıştır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.