Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Tapu.com Blog Blog Ana Sayfa

Uygun fiyatlı ev bulmanın az bilinen yolu: bankadan satılık daireler

Tapu 101

Yatırım yapmak pek çok kişi için karışık bir iştir. Hayal gücümüzde canlanan o Wall Street figürlerinin gittikçe büyüttükleri portföylerinin aksine, ülkemizin daha az derinliğe sahip borsaları, değişken faiz oranları, atalarımızdan kalma yastık altına gömülen altınlar, dolar, euro ve diğer yatırım araçları her dönem beklediğimiz kârı getirmemektedir.

Bu sebeple tarih boyunca kullanılagelmiş, paranın keşfinden çok önce de kâr getirmiş ve günümüzde de kazandırmaya devam eden yatırım fırsatını kaçırmamak gerekir.

Gayrimenkul her dönem kazandırmaya devam ediyor.

Herkesin bir yerde muhakkak duyduğu “Vakti zamanında dedelerimiz şuralardan iki parsel alsaydı, şimdi zengin olmuştuk” argümanı, günümüz koşulları için de gelecekte söylenecek gibi…

Oysa yatırım yapmak bugün geçmişe nazaran çok daha kolay. Gayrimenkul edinmenin maliyeti piyasada edinilecek herhangi bir kazançtan alınan gelir vergisiyle kıyaslanamaz bile…

Bunun yanında, herhangi bir gayrimenkulü piyasa rayicinin altında almanın fırsatı da yalnızca bir tık uzakta. Bankalar tarafından satışa çıkarılan taşınmazlar uygun fiyatları, sağladıkları güvence ve kredi olanaklarıyla cazibesini arttırmaya devam ediyor.

Bankalar ülke genelinde, her tür taşınmazın arttırma yöntemiyle satışa çıkartarak bir yandan aklınızdakine uygun seçeneklerin artmasını, diğer taraftan uygun fiyat seçenekleriyle kesenize uygun fırsatları yaratmayı sürdürüyor.

Tüm bu avantajların yanında bu taşınmazlara ulaşmak artık çok daha kolay.
Hayallerinizdeki ev belki de yalnızca bir tık uzakta!