Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Tapu.com Blog Blog Ana Sayfa

Tapu.com’da Müthiş Bir Yıl Geride Kaldı

Haberler

Türkiye emlak pazarının en büyük eksiklerinden biri olan şeffaflık sorununa çözüm getirmeyi hedefleyerek geçtiğimiz yıl bugünlerde sitemizi duyurmaya başladığımız ilk haftadan satış yapmaya başlamıştık. O gündür bu gündür, çok şükür satış adetlerimiz ve belki daha da önemlisi satış hızımız artmaya devam etti.

Yüzlerce kişi gayrimenkul alırken ülkemizde ilk defa fiyatı kendi teklifleriyle belirledi. 1 yıldan kısa bir sürede yüzlerce kişi hayallerindeki tapulara Tapu.com aracılığıyla kavuştu.

Tapu.com İlk Yıl Satışları

Her geçen gün artan katılım, halkımızın şeffaf fiyatlarla ve bilgiye dayalı gayrimenkul alma ihtiyacını doğruladı. Katılımcılarımız ilk yılımızda her çeyrekte katlanarak arttı.

Tapu.com Açık Artırma Katılımcı Adetleri Artıyor

Temmuz ayında aylık ziyaret sayısı 250 bin seviyesine ulaştı. Bayram tatiline rağmen trafiğimizin artışı bize moral verdi.

Tapu.com Aylık Ziyaret Trafiği

Satıcılarımızın ve iş ortaklarımızın bize asıl sorduğu soru satış hızımız oldu. Satış adetleriyle birlikte satış hızımız da artmaya devam ediyor. Farklı dönemlerde satışa sunduğumuz portföylerdeki 
3 aylık performansımızı kıyasladığımızda satış oranımızı sürekli artırıyoruz. Mesela Mayıs ayında satışa sunduğumuz portföylerin Temmuz sonu itibariyle %30’unu sattık. Ayrıca bugüne kadar yapmış olduğumuz tapu satışlarının %26’sı da satışa sunulduktan 15 gün içinde satıldı.

Tapu.com Satış Hızı

Bugünlerde yepyeni bir heyecanımız var.

Geçtiğimiz bir yıllık süreçte, ağırlıklı olarak banka ve finansal kurumlarının portföyünde yer alan ve her biri SPK lisanslı uzmanlar tarafından hazırlanan resmi değerlendirme raporuna sahip gayrimenkullerin satışına aracılık ettik. Artık aynı şeffaf ve kolay süreçleri tüm bireysel gayrimenkul sahiplerine de sunmaya başlıyoruz.

Yine her zaman olduğu gibi amacımız satışa çıkan gayrimenkul hakkında en fazla bilgiyi, şeffaf biçimde alıcılara sunmak olacak. Kısa zamanda gördüğümüz ilginin başlıca etkeni değerleme raporlu temiz tapuların fiyatına alıcıların karar veriyor olması. Sitemizde satışa sunulan tapuların tamamı SPK lisanslı uzman ve kurumlarca kaleme alınan değerleme raporlarına sahip. Değerleme raporlarında gayrimenkul ile ilgili her türlü bilgi detaylı olarak yer alıyor.

Alıcı, bu bilgiler ışığında tapu devrinde ya da sonrasında bir sürpriz ile karşılaşmıyor. Böylece şüpheleri ve belirsizlikleri ortadan kaldırıyor ve alıcı açısından güvenli bir karar ortamı yaratıyoruz. Şeffaf ve kullanımı kolay açık artırma sisteminde serbest bir şekilde alıcılar tarafından verilen rekabetçi tekliflerle satıcının kabul ettiği seviyelerden işlemler tamamlanıyor. Böylece gayrimenkuller, gerçek piyasa değerinde el değiştiriyor.

Açıkçası bu bilgi ve şeffaflık standardını korumak bizim için bireysel tapularda da oldukça önemli olacak. Bu nedenle Tapu.com’a başvuran tüm bireysel satıcılardan değerleme raporu talep ediyoruz. Değerleme raporu olmayan satıcıların da ilgili SPK lisanslı kurumlardan edinmeleri için yardımcı oluyoruz.

Bireysel satış hazırlıklarını sürdürürken bu dönemde ilk bireysel portföy satışımızın gerçekleşmiş olması da bize moral verdi. Diğer bireysel satıcılarımızın tapularını hızla ve güvenle piyasa değerinde nakde dönüştürmek için çalışmalarımıza hız veriyoruz.

Tapu.com’un ilk yılı başka hiçbir şeye değişilmez müthiş bir yolculuktu. Bize güvenen ve inanan kurumsal satıcılarımız ve alıcılarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Ama en başta bizi biz yapan Tapu.com ekibine şükranlarımı sunuyorum.

Yapacak daha çok işimiz var ve daha yeni başlıyoruz, çünkü herkesin bir tapusu olmalı.

Emre Erşahin.