Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Tapu.com Blog Blog Ana Sayfa

Borusan Kocabıyık Vakfı’na hizmet eden Artcenter binası Tapu.com’da yeni sahibini arıyor

Basında Biz

Kültür-sanat yaşamının ana arteri Beyoğlu’nda Ayhan Işık Sokak’ta bulunan ve Borusan Kültür Sanat bünyesindeki etkinliklere ev sahipliği yapan tarihi bina, Tapu.com’da satışa çıktı. 1890’lı yıllarda konut olarak inşa edildiği tahmin edilen ve projeye uygun restore edilmiş müstakil tarihi bina, yeni sahiplerini Tapu.com’da bulacak.

1997 yılından bu yana sayısız sanatçıya ev sahipliği yapmış olan bu binanın fiyatı ise şeffaf ve rekabetçi bir ortamda belirlenecek. Sergi ve başka birçok etkinlik için tasarlanmış dekorlu, altyapısı hazır, geniş cepheli binanın satış süreci online ortamda düzenlenecek açık artırma yolu ile tamamlanacak.

Ağustos 2015’te faaliyete geçen ve geride bıraktığı kısa sürede emlak ve gayrimenkul pazarında dengeleri değiştiren Tapu.com’da satılacak gayrimenkul ile ilgili her türlü bilgi, bağımsız ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından sertifikalandırılmış uzmanların yazdığı değerleme raporlarından alınarak yayınlanıyor. Bu süreçte gayrimenkulü görmek isteyen alıcı adaylarına da gereken olanaklar sağlanıyor. Söz konusu gayrimenkule talip olanlar rekabetçi ve şeffaf bir ortamda buluşarak, online açık artırma yoluyla tekliflerini en hızlı şekilde verebiliyorlar. Satıcının razı olduğu minimum satış bedeli üzerine çıkan teklifler arasından en yüksek fiyatı verenler gayrimenkulü almaya hak kazanıyor.

Açık artırmaya katılmak için katılımcıların herhangi bir bedel ödemesi gerekmiyor. Ancak teklif verme aşamasında katılımcıların kredi kartından belli bir provizyon çekiliyor. Sadece kazanandan hizmet bedeli tahsil ediliyor. Açık artırmayı kazanamayan katılımcılardan herhangi bir ücret tahsil edilmiyor. Gayrimenkulün tutarı ise Tapu.com’a değil doğrudan satıcıya ödeniyor.